Šampūnus var iedalīt septiņās lielās grupās :
1.Šampūni normāliem matiem.
Tie satur maksimālu daudzumu mazgājošo vielu un nesatur vielas, kuras nepieciešamas citiem matu tipiem, to uzlabošanai. Šampūnam, protams, jābūt mīkstam un saudzējošam, lai to ilgstoši lietojot, nepasliktinātos matu kvalitāte un galvas ādas stāvoklis.
2.Šampūni smalkiem matiem.
Šie šampūni bez mazgājošām vielām satur arī vielas, kas uzlabo matu struktūru. Tādas var būt – keratīns, zīda proteīns, dažādu augu ekstrakti. Šīs vielas daļēji tiek daļēji piesaistītas matiem un tie kļūst stiprāki.
3.Šampūni taukainiem matiem.
Satur mazgājošas vielas, kuras saudzē un nekairina galvas ādu, jo pastiprināta matu taukošanās bieži vien ir galvas ādas reakcija uz ķīmiskiem ( kā arī termiskiem ) kairinājumiem. Šie šampūni nesatur matus uzlabojošas vielas. To sastāvā var būt antibakteriālas piedevas un augu ekstrakti iekaisumu procesu mazināšanai galvas ādā un matu taukošanās samazināšanai. Augu ekstrakti var kavēt arī matu salipšanu.
4.Šampūni sausiem un lūstošiem matiem.
Šie matu mazgājošie līdzekļi satur barojošas vielas – lanolīnu un lecitīnu, kā arī vielas, kuras spēj atveseļot bojātos matus, “salipinot” matus saplaisājušos galus un nostiprinot matu zvīņas.
5.Dubultās iedarbības šampūni.
Tie satur papildus barojošas vielas un skalošanas komponentus ( šajos matu mazgāšanas līdzekļos ir apvienots gan šampūns, gan balzāms ). Ilgstoša šādu šampūnu lietošana var radīt arī problēmas, jo ja šo šampūnu sastāvā ir silikoni, tie var pārklāt mata virsmu un padarīt to smagu.…