Lai cīkstoņiem, apgūstot sambo tehniku, būtu konkrēts priekšstats par to, kurp virzīt pūliņus metienos, viņiem jāapgūst tādi jēdzieni kā atbalsta laukums, smaguma centrs, noturība, kustību biomehāniskie raksturlielumi. Cīkstoņa atbalsta laukuma lielums ir atkarīgs no viņa pēdu izvietojuma un attālumu starp tām.
Cīņas tehnika
Cīkstoņa smaguma centra stāvoklis attiecībā pret atbalsta laukumu nosaka viņa stabilitāti. Ja smaguma centra projekcija atrodas atbalsta laukuma centrā, stabilitāte ir vislielākā. Jo tuvāk smaguma centra projekcija atrodas atbalsta laukuma robežai, jo mazāka stabilitāte. Cīkstonis zaudē līdzsvaru, tiklīdz smaguma centra projekcija nonāk aiz atbalsta laukuma robežām.
Cīkstoņa stabilitāti ietekmē arī smaguma centra stāvoklis vertikāli. Jo zemāk atrodas smaguma centrs, jo cīkstonim vieglāk saglabāt līdzsvaru. Smaguma centra novietojums atkarīgs arī no cīkstoņa ķermeņa noliekšanās pakāpes. Tāpēc cīņas laikā labākais stāvoklis ir taisna stāja ar nedaudz saliektām kājām. Turēt kājas mazliet saliektas ir nepieciešams tāpēc, lai varētu ātri reaģēt uz pretinieka darbību vai sāk uzbrukumu.
Ja cīkstoņi atrodas abpusējā satvērienā, viņu atbalsta laukumi saplūst kopējā laukumā. Kopējā atbalsta laukumā cīkstoņu līdzsvars ir atkarīgs no kopējā smaguma centra stāvokļa. Jāatceras, ka, tuvinot sev kopējo smaguma centru, cīkstonis samazina pretinieka stabilitāti. Līdzsvara atjaunošanai pretinieks .spiests spert soli uz priekšu vai izdarīt papildpiepūli pretējā virzienā. Izpildot metienus, jācenšas kopējo smaguma centru izvirzīt ārpus kopējā atbalsta laukuma, samazināt pretinieka atbalsta laukumu vai liegt to viņam, atraujot no paklāja. …