Atkarībā no saldējuma produkta sastāva tos samaisa, filtrē, pēc tam šo maisījumu pasterizē 70ºC t. un homogenizē paaugstinātā spiedienā. Saldējuma sastāvā esošās tauku lodītes šajā procesā sasmalcina tik sīki, ka pat pēc ilgstošas uzglabāšanas tā nesablīvējas. Tātad šis faktors uzlabo saldējuma fizikālo stāvokli un kvalitāti, kā arī paaugstina saldējuma sadalīšanos un uzturvielu uzsūkšanos organismā.
Pēc tam piemaisījums tiek atdzesēts līdz 2 - 4ºCt. un nogatavināts atkarībā no tā veida – 2- 8 stundas. Šajā laikā sīkās tauku lodītes sacietē, olbaltumvielas uzbriest un ūdens no brīvā stāvokļa pāriet saistītā. Pēc tam maisījums tiek uzputots un vienlaicīgi sasaldēts frīzeros vismaz - 15ºC t, Ievadītais gaiss uzlabo saldējuma garšu, samazina saldējuma aukstuma sajūtu mutē, masu padara maigāku. Šis process jeb nobriedināšana ilgst, kamēr saldējuma masas temperatūra sasniegusi 3 – 4,5ºC. Šajā laikā saldējuma masa uzbriest un nostabilizējas tās apjoms. Jo lielāks masas uzputojums, jo iegūtais saldējums ir gaisīgāks un mazāk sver – tādēļ to mēra tilpuma vienībās, nevis sver.
Lai veidotu labas kvalitātes saldējumu, uzputojuma attiecība ir jābūt vismaz 1:2 jeb līdz saldējuma masa palielinās par 80 – 100%, citādi , saldējumam atkūstot, tas noslāņojas. Pēc tam iebiezējušos masu fasē jeb frīzē atkarība no veida - porcijās 50 -100g vai 1000 – 150 g dažkārt pat līdz 3kg, kā arī lielajos saiņojumos 10 – 15kg.…