Secinājumi
1. Motivācija ir pamudinājums, tieksme uz noteiktu darbību. Svarīgas ir pozitīvas emocijas, pozitīva gaisotne ģimenē. Motivācija ir saistīta ar bērna pašdarbību. Motivāciju kontrolē apziņa. Motivācijas sastāvdaļa ir motīvs, motīvi ir tie, kas virza bērnu uz noteiktu darbību, motīvus iedala ārējos un iekšējos. Svarīgāki ir iekšējs motīvs, kad bērns pats, dara un tiecās uz kaut ko bez piespiešanas.
2. Svarīgi ir atbalstīt bērnu vajadzības, ieklausīties bērnu vajadzībās, stimulēt bērnu darbībai, atzinīgi novērtēt, veidot pozitīvu saskarsmi, pozitīvu pašvērtējumu, un stimulus.
3. Ģimenēs, kurās vecāki bērnu stimulē darbībai, un bērnu atbalsta seko līdzi mācībās, bērni ir pašpārliecinātāki un motivēti mācīties, viņi to dara brīvi bez jebkādas uzspiešanas, kas nāk no vecāku puses, jo vecāki darbojās līdz ar bērnu.
4. Savukārt ģimenēs, kurās vecāki ir aizņemti darbā, īpaši neiesaistās nekādos skolas pasākumos, kā sapulcēs, individuālās pārrunās ar skolotāju vecākiem līdz ar to neatliek laika darboties ar bērnu. Vecākiem sākumskolā jāaizvieto audzinātāju, veicinot bērnos motivāciju.
5. Nozīmīga loma ir skolotājam – viņa attieksmei pret klasi ar kuru strādā. Svarīgi būtu celt bērna motivāciju, celt pašapziņu, radīt ticību saviem spēkiem, rosināt tādam darba tempam, kas piemērots skolēna attīstības līmenim. Skolotājiem jārod tāda pieeja, kas būtu skolēna rosinoša, lai skolēni atbilstoši savām spējām sasniegtu mērķus. Sadarbībai ir ļoti liela nozīme, bērna attīstības procesā.
6. Mācību motivāciju ietekmē daudzi faktori, kuri mudina bērnu strādāt, varētu minēt sadarbību, uzslavu, iedrošināšanu un pozitīvu pašvērtējumu, kā arī daudzus citus faktorus, kuri nepieciešami, lai bērniem veidotos mācību motivācija. Motivācija ir saistīta ar bērna pašdarbību. Motivācijas mērķus nepieciešams koncentrēt uz skolēna iekšējo potenciālu un gala iznākuma vērtības apzināšanos, atbilstoši priekšmetam un mācīšanās veidam, kā arī, veidot pozitīvu klimatu, mācību iestādē. Sākumskolā bērni paši darbojās, tāpēc var pazust motivācija, jo zūd orientācija uz pieaugušo, vide ir savādāka kā bērnudārzā.
…