Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:371571
 
Vērtējums:
Publicēts: 21.02.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 18 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Attēlu saraksts    4
1.  Ievads    5
2.  Aizsākumi    6
3.  Pirmsromānikas laikmets (5.gs. otrā puse – 9.gs.)    7
4.  Romānika (10. – 12.gs.)    8
4.1.  Pizas katedrāles ansamblis    9
5.  Gotika (12.gs.2.puse – 15.gs.)    10
5.1.  Parīzes Dievmātes katedrāle    14
6.  Secinājumi    15
7.  Literatūras un izziņas avotu saraksts    16
9.  Pielikums    18
9.1.  Skaidrojošā vārdnīca    18
9.2.  Attēli    20
Darba fragmentsAizvērt

Ir grūti mūsdienu informācijas burzmā atšķirt to, kas šķiet interesants un svarīgs tieši man. Arī projekta darba tēmas izvēle nav izņēmums. Tas ir sarežģīts un laikietilpīgs process, kura laikā es izvērtēju daudz un dažādus variantus. Šajā gadījumā es devu priekšroku tēmai, kuras ietvertā informācija man šobrīd ir praktiski izmantojama, proti, mans darbs ir par arhitektūras vēstures posmu, par kuru es šā gada februārī rakstu olimpiādes darbu kultūras vēsturē. Mana darba mērķis ir padarīt konkrētās vielas apguvi man pašai saprotamāku un izpētīt to padziļināti, ar to es šajā laika trūkuma laikmetā „nošauju divus zaķus ar vienu šāvienu” jeb uzrakstu projektu un apgūstu gaļu olimpiādes tēmas vienlaikus. Ceru, ka tēmas izpēte un darbs pie tās palīdzēs man šo tēmu labāk iegaumēt un saprast.
Divas darba galvenās vadlīnijas ir viduslaiku arhitektūras pamatposmi – romānika un gotika. Katrai vadlīnijai ir apakšnodaļa, kur sīkāk aprakstīts viens slavenākais darbs (šajā gadījumā celtne), kā arī ir piemēri dažādām šo stilu celtnēm un to attēli. Satura iztirzājumā ievietoju tikai galvenos attēlus, vairāk attēlu skatāmi pielikumā, tur atradīsiet arī arhitektūras terminu skaidrojošo vārdnīcu (tajā skaidroti tikai tekstā pasvītrotie vārdi). Ir arī darbā esošo attēlu saraksts, mans CV un anotācija angļu valodā. Esmu izveidojusi nelielu ieskatu arī šo arhitektūras stilu saknēs sadaļā aizsākumi un pirmsromānikas laikmets.
Runājot par Eiropas arhitektūru no viduslaiku sākumiem nav saglabājušās gandrīz nekādas liecības, visā Eiropā par to laiku celtniecības paražām liecina tikai ļoti mazs skaits baznīcu. Taču normāņi Eiropas ziemeļos ieradās nesdami līdzi attīstītu celtniecības stilu, kas viņu dzīves laikā bija izplatījies gan Normandijā, gan citur. Laikā aptuveni no 1000. līdz 1250.g. visā Rietumeiropā parādījās daudz jaunu akmens celtņu – klosteru un baznīcu, kā arī vairākas jaunas valdnieku rezidences. Šo celtņu stils Anglijā pazīstams kā normāņu, Eiropas kontinentā šīs ēkas cēla vienotā stilā, kas balstījās uz Senās Romas tradīcijām, tādēļ to nosauca par romāniku – kā romāņu stils. Ja aplūko atsevišķus šo celtņu elementus – kolonnas, pusapaļos logus, velves, tad nevar nepamanīt, ka tie atgādina antīkā laika sabiedrisko ēku formas. Taču kopumā jaunais stils izteica citu laikmetu un romāniskās ēkas atšķīrās no savām antīkajām priekštecēm.
Mūsdienās mēs pat nevaram iedomāties, ko to laiku cilvēkam nozīmēja dievnams. Parasti tā bija vienīgā akmens celtne lielā apkārtnē, un vienmēr izcēlās uz parasto ļaužu necilo mitekļu fona. Tādā kārtā tā radīja kolosālu iespaidu un bijību ikvienā draudzes loceklī, kā arī kalpoja par norādi ceļiniekiem. Pilsētnieki parasti bija ļoti ieinteresēti baznīcas celtniecībā un lepojās ar tās greznumu un grandiozumu. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties