9.Secinājumi
Kursa darbā tika izstrādāts sakaru līnijas plāns no Jelgavas līdz Tērvetei. Ņemot vērā mūsu doto vājinājumu un reģenerācijas iecirkni un frekvenču joslu, mēs aprēķinājām simetriskam un koaksiālam kabelim sekundāros un primāros parametrus, iegūtie rezultāti ir apskatāmi darbā, tabulās un grafikos.
Svarīgi ir arī izvēlēties kabelim piemērotu dzīslas diametru un izolāciju, lai tas strādātu kvalitatīvi. Simetriskajam četriniekam es izvēlējos vara dzīslu ar diametru 1.3 mm, lai kabelis nesanāktu pārāk dārgs, un ka izolāciju izmantoju blīvā polietilēna dielektriķi, kurš ir pietiekami elastīgs, nehidroskopisks ar stabilām elektriskām īpašībām. Koaksiālam kabelim izvēlējos iekšējo diametru 1.58 mm un ārējā vadītāja diametru 6.39 mm. Koaksiālā kabelī par izolācijas materiālu izmantoju balona polietilēnu. Balona izolācija palīdz noturēt iekšējo vadītāju centrā, kā arī uzlabo dielektrisko caurlaidību, kā arī caursišanas spriegumu U, jo kabeļa izolācija tiek kombinēta gan no gaisa, gan no polietilēna. Polietilēna balona izolācijai ir mazi dielektriskie zudumi un tie maz mainās plašā frekvenču diapazonā.
Darbā tika veikti arī koaksiālo kabeļu savstarpējās ietekmes aprēķini, kuru rezultātus varat aplūkot darbā. Tika veikts arī bīstamo ārējo ietekmju aprēķins, ja uz kabeli iedarbojas magnētiskais lauks no spēka līnijas, visi rezultāti apskatāmi darbā. Šodien kabeļu vilkšanā izmanto dažādus paņēmienus, lai aizsargāt kabeļus no arējas ietekmes, piemēram, zibens gadījumā izmanto dažādus zibens novedējus, pret elektrisko koroziju izmanto kabeļu drenāžu. Lai novilktu kabeli zem ūdens, izmanto speciālus apvalkus, kas palielina kabeļu izturību pret koroziju.
…