Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
4,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:715854
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Darījuma spēkā esamības pamatnosacījumi    4
2.  Gribas izteikums darījumā    6
3.  Gribas īstuma aprobežojumi    8
3.1.  Maldība    .. 9
3.1.1.  Tiesiskā un faktiskā maldība    9
3.1.2.  Svarīga un nesvarīga maldība    10
3.2.  Viltus    14
3.3.  Spaidi    15
  Nobeigums    18
  Izmantotas literatūras saraksts    19
Darba fragmentsAizvērt

Saistību tiesības kā tiesību kopums regulē saistību rašanos, izpildi un to izbeigšanos. Tātad saistību tiesības nosaka civiltiesisko attiecību saturu mantas sadales, dažādu pakalpojumu u.c. tiesisku darījumu procesos, kas saistīti ar līgumu noslēgšanu, to izpildi, tiesisko nodrošinājumu un attiecīgām tiesiskām sekām.
Svarīga loma saistību dibināšanā ir tieši pušu gribas izteikumam, jo pamatojoties uz to var gan nodibināt tiesiskās attiecības, gan ari pārgrozīt jau pastāvošas tiesiskās, kā arī tās izbeigt.
Mūsdienās ar gribas izteikumu un gribas īstumu saistītās problēmas ir ļoti aktuālas, jo vēl pat līdz šai dienai ir daudz strīdu attiecībā uz namīpašumiem, zemes un nekustāmā īpašuma atgūšanu, aizvien aktuālāki kļūst īres līgumi, kā ari klāt nāk ari laulību Ilgumi.
Tāpēc es ari izvēlējos šādu tematu, jo uzskatu, ka jautājumos, kas saistīti ar gribas izteikumu un gribas īstumu, vel nebūt viss nav skaidrs, un savā referātā es arī mēģināju pasniegt tieši savu redzējumu, tieši kā to es saprotu.
Katrā tiesiskā darījumā jāņem vērā dalībnieki, priekšmets, gribas izteikums, sastāvdaļas un forma. Šie faktori ir jāņem vērā vērtējot darījuma juridisko spēku Darījumus var slēgt gan fiziskas, gan juridiskas personas, kurām ir atbilstoša tiesībspēja un rīcībspēja.
Darījums ir gribas izpaudums, kas vērsts uz tiesisku attiecību nodibināšanu, grozīšanu vai izbeigšanu. Piemēram, noslēdzot nomas līgumu, tiek nodibināta nomas līguma tiesiskā attiecība, ar cesiju šī tiesiskā attiecība var tikt pārgrozīta kā arī šī tiesiskā attiecība var arī būt izbeigta vai nu pusēm vienojoties, vai nu arī ar tiesas atceļošu spriedumu, kura rezultātā darījums tiek atzīts par spēkā neesošu.
Ja darījuma dalībnieku darbības ir dažādi iztulkojamas, izšķirošā nozīme ir viņu gribas izteikumam, jo tiesiskas attiecības ir sabiedriskas attiecības, kas balstās uz likumu un pauž to dalībnieku gribu.
Tiesībspēja ir spēja būt par civilo tiesību nesēju jeb subjektu, bet rīcībspēja ir spēja ar savām darbībām iegūt tiesības un uzņemties pienākumus. Kā galvenais rīcībspējas priekšnoteikums ir gribas briedums, kas pēc likuma iestājas ar noteikta vecuma sasniegšanu, un arī noteikts veselības stāvoklis, saprātīga izturēšanās. Rīcībspējas trūkst nepilngadīgajiem, personām, kas atrodas aizgādnībā izlaidīgas vai izšķērdīgas dzīves dēļ, un garā slimiem, ja likums tieši nenosaka citādi.…

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties