2. Mūsdienu uniformas
2.1 Uniformas valsts dienestos
Mūsdienās uniformas saglabājušas divas galvenās funkcijas – lai atšķirtos no pārējiem (atpazīstamība), piederība kādai konkrētai profesijai un apģērbs, kuru cilvēki valkā darba laikā.
Dienestos uniformas ir stingri noteiktas ar likumu un ir pat pieejamas brošūras, lai informētu pārējos iedzīvotājus.
2.2 Uniformas viesnīcas saimnieciskajā dienestā
Visi dienesti, ieskaitot saimniecisko – viesnīcā izmanto darba formas – reizēm katrs dienests ir atbildīgs par savām darba formām, parasti atbildību uztic tieši saimnieciskajam dienestam. Tādā gadījumā šajā dienestā ir iekārtota liela, droša uniformu glabāšanas telpa, viņi arī atbild par to labošanu. Uniformas var tikt mazgātas katras darba dienas vakarā un izsniegtas tad, nodarbinātais ierodas darba vietā. (Jones, 2008)
Par atsevišķām uniformām atbildīgi var būt kādi konkrēti darbinieki.
Dažas viesnīcas izvēlas speciālu kompāniju pakalpojumus, lai nodrošinātu darbiniekus ar darba formām, taču tas bieži vien iznāk neizdevīgi; vislabākais risinājums viesnīcai – katrs dienests ievieš un atbild par savām uniformām.
Pašām darba formām nav jābūt neglītām vai neērtām. Tām vajadzētu būt komfortablām un tādām, lai darbinieks tajās justos brīvi – gatavs darbam. Obligāti ir jābūt kleitai bez piedurknēm ar blūzi, kam īsas piedurknes vai kreklam. Kaut kur apģērbā vajadzētu būt vismaz vienai kabatai. (Jones, 2008) (Senie standarti joprojām saglabājušies kleitas veidā).
Vislabākais materiāls darba formai komforta ziņā ir kokvilna, taču poliestera formas ir daudz populārākas, izturības dēļ. Istabeņu un vecākās istabenes darba formām jābūt vienādā kvalitātē un līdzīgām, krāsas nedrīkst atšķirties.
…