LĪMĒŠANA AR VIENLAICĪGU LIEKŠANU
Šāds līmēšanas veids ir vecāks par saplākšņa ražošanu, taču ne pārāk izplatīts dārgās izgatavošanas tehnoloģijas dēļ. Procesā dārgas ir presformas iekārtas, kas nodrošina nepieciešamo spiedienu. Normāla līmēšanas procesa norisei nepieciešamo siltumu līmējamām sagatavēm līdz 8 mm biezumam var nodrošināt ar kontakta metodi. Biezākām sagatavēm procesu nepieciešams intensificēt ar augstfrekvences strāvas lauka iedarbību uz līmes šuvēm. Parasti šādu liekti – līmētu sagatavju ražošanai izmanto lobīto finieri, ko salīmē ar termoreaktīvām līmēm.
Kā alternatīvs risinājums ir detaļu presēšana vakuuma presē. Tas ir pasaulē jau zināms, bet mūsu valstī vēl diezgan jauns tehnoloģisks paņēmiens. Pie mums esošās iekārtas galvenokārt tiek izmantotas nelielu, samērā vienkāršu formu veidošanai. Atšķirība no tradicionālās metodes ir tāda, ka nepieciešama tikai viena presformas daļa. Tāpēc daļēji atkrīt ilgstošais un ļoti precīzais darbs presformas izgatavošanai. Parasti tiek veidota vēlamās formas ārējā daļa, pie kuras ar vakuuma palīdzību tiek piespiests materiāls. Galvenā atšķirība no tradicionālās metodes ir tā, ka līmējamās finiera kārtas netiek spiestas pret formu, bet gan viena pret otru. Visu tehnoloģisko procesu ir iespējams kontrolēt vizuāli, jo tas notiek caurspīdīgā poliuretāna apvalkā.
Procesam nepieciešama plakana, gluda darba virsma ar urbumu atsūkšanas pievadam un rāmjveida piespiedējs. Uz darba virsmas sagatavo formu un līmējamās sagataves, tad pārklāj ar plēvi un piespiež ar piespiedējrāmi. Ar vakuuma sūkni caur darba virsmu izsūknē gaisu zem plēves, radot salīmēšanai nepieciešamo vakuumu. Strādājot ar polietilēna maisu, līmējamo komplektu ievieto maisā, aizsien to un izsūknē gaisu, nodrošinot salīmēšanai nepieciešamo vakuumu. …