Nobeigums
Ir grūti noteikt viennozīmīgu stratēģijas veidu, kādu pielietot, lai sadarbotos ar masu medijiem, jo to mediju veidi ir vairāki un katrs sagaida savu pieeju. Galvenokārt, savstarpēja sadarbošanās ir nepieciešama, lai nenotiktu pārpratumi un, lai informācija, kas nonāk sabiedrības redzeslokā būtu maksimāli kvalitatīva un patiesa. Tādēļ ir izvirzīti vairāki līmeņi pēc kuriem vadīties.
Mūsdienās daudzi mediji ir nojaukuši robežas viens starp otru un informācija, kas reiz bijusi tikai drukāta, sāk parādīties sociālajos tīklos vai tā, kas bijusi televīzijā, parādās drukas medijos un citādāk, jo katra organizācija cenšas pievērst savu uzmanību maksimāli efektīvi, nevis tikai atbilstoši savam veidolam. Tika noskaidrots, ka pret žurnālistiem ir jāizturas godīgi, jāsniedz viņiem pakalpojumus, nelūgties, kā arī neizvirzīt pretenzijas, neprasīt nogremdēt citu, sev netīkamu informāciju un necensties pastāvīgi atrasties uzmanības centrā, jo ir daudzas sabiedrisko attiecību organizācijas, kuras iesūta materiālus un žurnālistiem ikdienā to pienāk ļoti daudz.
Visa saziņa ar sabiedrību nenotiek caur drukātajiem materiāliem vai caur ziņu aģentūrām vien. Tas notiek arī caur radio, kas ir viens no atšķirīgākajiem veidoliem. Radio izteikto informāciju nevar atsaukt un ir jāspēj skaidri, saprotami un kodolīgi izteikties, bet masu medijiem jāatceras, ka informācija drīkst tikt nodota tikai atbilstošiem radio. Pati dažādākā ir televīzijas komunikācija un sociālie mediji. Tie ietver gan video, gan runu, gan mūziku u.c., reizē ietverot arī vislielāko izaicinājumu, lai izveidotu uzrunājošu vēstījumu.
Ja attiecības starp sabiedrisko attiecību darbiniekiem un medijiem būs veiksmīgas, godīgas un cienīgas, kā arī, ja tiks ievērotas noteiktas stratēģijas, tad arī sabiedrība saņems kvalitatīvu informāciju.
…