Laiku gaitā izveidojies uzskats, ka uzņēmumu attiecības ar medijiem ir naidīgas. Tas ir radies dēļ privātuma, ko kompānijas agrāk uzskatīja par galveno. Viņiem svarīgi bija tas, ka neviens nejaucas viņu darīšanās. Šo uzskatu izmainīja likumu maiņa attiecībā uz sabiedriskajām organizācijām, tas, ka ir jāsniedz, jāpublicē noteikta informācija sabiedrībai. Tika radīta lielāka sabiedrības un mediju interese par biznesu.
Kā arī pastāv uzskats – jo sliktāka ziņa par uzņēmumu vai kādu indivīdu no tās, jo lielāka uzmanība tiks pievērsta no mediju puses. Tādēļ radies priekšstats, ka mediji uzņēmumam var nodarīt tikai kaitējumu, nevis palīdzēt tā darbībā.
Būtiski ir apzināties, ka attiecības ar medijiem ir svarīgas un tās var palīdzēt uzņēmumam tādēļ ir svarīgi, ka šīs attiecības tiek veidotas pareizi. Šādu labāku attiecību izveide nozīmē to, ka kādam no kompānijas ir jāvelta laiks, lai veidotu attiecības ar “pareizajiem” cilvēkiem. Bieži vien šis uzdevums uzņēmumos tiek nodots zemākās pakāpes darbiniekiem vai tas tiek uzdots kā uzdevums sabiedrisko attiecību konsultantu firmai. Šīm attiecībām ir jāpievērš nopietna uzmanība un jāpārzina dažādas taktikas un metodes kā tās veidot.
Lai skatītu sabiedrisko attiecību attiecības un darbības principus ar plašsaziņas līdzekļiem, ir nepieciešams, pirmkārt, apskatīt to, kas ir sabiedrisko attiecību speciālists, kādi ir viņa pienākumi, funkcijas, kādi noteikumi viņiem jāievēro un pēc kādiem principiem jāvadās. Otrkārt, jāapskata plašsaziņas līdzekļu iedalījums un to specifika. Treškārt, jāaplūko sabiedrisko attiecību speciālistu principi, kas jāievēro darbā ar masu medijiem. Visbeidzot, aplūkojam sabiedrisko attiecību veidošanās metodes šajos plašsaziņas līdzekļos.(1)…