Lai veiktu pētījumu par kādas satiksmes drošības kampaņu, es izvēlējos 2008.gadā CSDD rīkoto kampaņu „Beigta balle”. Es aplūkoju 10 preses relīzes (sk. pielikumā), ko ieguvu interneta mājas lapā www.leta.lv. Analizējot sabiedrisko attiecību lomu šajā kampaņā, es izmantoju materiālu „Kā veidot kampaņas?”, kurā arī tika iekļauta tabula, kā pareizi novērtēt kampaņas rezultātus.
Vispirms vajadzētu noskaidrot, kas ir komunikācijas kampaņas? Un tās ir: „organizētu ilgtermiņa aktivitāšu kopums par kādu jautājumu vai problēmu ar mērķi informēt, pārliecināt vai motivēt uzvedības izmaiņas definētā un plašā auditorijā, noteiktā laika posmā”1.
Šo kampaņu rīko CSDD sadarbībā ar Satiksmes ministriju un Valsts policiju. Satiksmes drošības kampaņa "Beigta Balle" tiek līdzfinansēta no OCTA līdzekļiem un to atbalsta apdrošināšanas sabiedrība "ERGO Latvija", SIA "Latvija Statoil" un Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija. Kampaņas „beigta balle” galvenais mērķis ir: „mainīt sabiedrības uztveri, ka vadīt transportlīdzekli var arī, ja pirms tam izdzerts neliels alkohola daudzums, piemēram, glāze alus, sidrs.”2
Veicot sabiedrisko attiecību mērķu noteikšanu šajā kampaņā, izmantoju materiālu „Kā veidot kampaņu?”, kurā ir noteikti 4 jautājumi, uz kuriem ir jāatrod atbildes:
1)Kas? – autovadītāji, kas sēžas pie stūres alkohola reibumā
2) Ko? - mainīt stereotipu, ka transportlīdzekli var vadīt arī tad, ja pirms tam izdzerts mazliet alkohola.…