Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs ir iestāde, kas Latvijā kļuvusi par nemainīgu vērtību. Šķiet, ikviens bērnībā tur bijis un ikvienam ir kādas spilgtas atmiņas, kas saistās ar zoodārzu. Tomēr izrādās, ka daudzi uzskata – Rīgas Zooloģiskajā dārzā nekas nemainās, tāpēc nav vērts to apmeklēt atkārtoti. Līdz ar to jaunieši vecumā no apmēram 16 gadiem (kad viņi vairs netiek vesti klases ekskursijās uz zoodārzu) līdz apmēram 30 gadiem (kad viņi sāk doties uz zoodārzu kopā ar saviem bērniem) ir auditorija, kas varētu būt samērā maksātspējīga, tomēr, izvēloties savas izklaides iespējas, pat neiedomājas par zooloģiskā dārza apmeklējumu.
Lai piedāvātu idejas šīs situācijas mainīšanai un Rīgas zoodārza apmeklējuma palielināšanai, darba autore izveidojusi sabiedrisko attiecību kampaņas plānu jauniešu auditorijas piesaistei Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam. Pirms kampaņas plāna izveidošanas šajā darbā aplūkotas galvenās teorētiskās nostādnes par sabiedrisko attiecību kampaņu plānu izveidi un realizāciju, lielākoties izmantojot sabiedrisko attiecību klasiķu Skota M. Katlipa (Scott M. Cutlip) un Deivida Vilkoksa (David Wilcox) izstrādātās teorijas. Tika identificēti un raksturoti galvenās kampaņas plāna sastāvdaļas: situācijas analīze, mērķi, mērķauditorija, stratēģija, taktika, laika plānojums, budžets un novērtējums. Lai sekmīgi izplānotu sabiedrisko attiecību kampaņu, teorētiskajā darbā apskatīta arī sponsoru piesaistīšana, pasākumu rīkošana un alternatīvo mediju izmantošana sabiedrisko attiecību darbā. Darba teorētiskās daļas nobeigumā sīkāk aprakstītas darba gaitā izmantotās pētniecības metodes – dziļā intervija un fokusgrupas intervija.
Darba analītiskās daļas sagatavošanā tika veiktas intervijas ar cilvēkiem, kas Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā atbildīgi par sabiedrisko attiecību aktivitātēm – Lauru Līdaku un Ingmāru Līdaku. Tika veikta arī fokusgrupas intervija ar 7 jauniešiem vecumā no 18 līdz 22 gadiem. Šo interviju laikā identificētas nozīmīgākās zooloģiskā dārza sabiedrisko attiecību problēmas tā darbinieku un potenciālo apmeklētāju skatījumā.…