Lai varētu veiksmīgi analizēt mūsdienu cilvēku izpratni par sabiedriskajām attiecībām, vispirms ir jānoskaidro, kas ir Sabiedriskās attiecības (SA) jeb Public Relation (no angļu.val., PR).
Mūsdienās cilvēki bieži jauc sabiedriskās attiecības ar dažādu citu nozaru sfērām, formulējot tās gan kā tirgvedību, gan izšķir tikai kādu vienu no sabiedrisko attiecību darbības sastāvdaļām, domājot, ka tās ir tikai publicitāte vai tikai reklāma.
Lai definētu, kas ir SA attiecības, daudzi cilvēki ir mēģinājuši izveidot definīciju, kas visprecīzāk formulētu SA būtību, tomēr lielākā daļa no tām nespēj izteikt tās galveno domu; bet, apkopojot visas definīcijas, ir izveidota definīcija, kura pauž, ka sabiedriskās attiecības ir:
„(...) vadīšanas funkcija – savstarpēji izdevīgu sakaru nodibināšana un uzturēšana starp kādu organizāciju un to sabiedrību, no kuras ir atkarīgas minētās iestādes veiksmes vai neveiksmes.” 1
Izprotot to, kā SA izpaužas ikdienā, ir vieglāk veidot priekšstatu par to, ko tās ietver un ar ko nodarbojas. Ikdienā SA izpaužas kā mediju attiecības, iekšējā komunikācija (t.i. – organizācijas iekšējās attiecības, piemēram, balles, iekšējā avīze, u.c.) un kā institūcija (uzņēmums) – tiešā ārējā auditorija (izpaužas kā bukleti, apsveikumi svētkos u.c.).
Latvijas Sabiedrisko attiecību kompāniju asociācija (LSAKA) ir veikusi pētījumu par SA nozari Latvijā, apkopojot informāciju par SA izmantošanu uzņēmumos (skat.1.pielikums), SA izmantojošo uzņēmumu profils (skat.2.pielikums) un SA izmantošanas mērķis (skat.3.pielikums). …