Mārketinga uzdevums ir ne tikai izveidot labu preci, noteikt tai pievilcīgu cenu un nodrošināt tās pieejamību mērķa pircējam, bet arī veidot komunikāciju saskarsmi ar klientiem. Mārketinga komunikācijas ir informācijas izplatīšana par uzņēmumiem, produktiem, cenām, produktu izvietojumu, pārdošanu un citiem mārketinga pasākumiem, lai ietekmētu patērētāju rīcību un virzītu produktus tirgū. Galvenie mārketinga komunikācijas veidi ir reklāma, produktu realizācijas veicināšana, sabiedriskās attiecības un tieša pārdošana.
Es šajā darbā tieši aprakstīšu sabiedriskās attiecības kā mārketinga komunikācijas instrumentu. Sabiedriskās attiecības ir kā produktu virzīšanā tirgū.
Sabiedriskās attiecības kā terminam ir amerikāņu izcelsme. Pirmoreiz to izmantoja 1807. gadā Tomass Džefersons savā darbā „Septītais pieteikums kongresā”. Tā ir labvēlīga sabiedriskās domas radīšana par firmām, tās pozitīva tēla veidošana, sabiedrisko aprindu pārliecināšana par firmas labvēlīgo ietekmi uz sabiedrības dzīvi, par firmas pastāvēšanas nepieciešamību valsts labklājības labad. Ņemot vērā visu teikto, sabiedriskās attiecības dažkārt vērtē kā saites ar sabiedrību. Šādu saišu izveidošana atšķir sabiedriskās attiecības no reklāmas. Ja reklāma noteikti ir komercinformācija, tad sabiedriskās attiecības lielā mērā tiek nodrošinātas ar nekomerciāla rakstura pasākumiem.