Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
0,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:438154
 
Vērtējums:
Publicēts: 05.06.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Daba    4
  Gaujas Nacionālais parks    4
  Meži un pļavas    4
  Klinšu atsegumi un alas    5
  Apdzīvoto vietu ekosistēmas    5
  Dārzi    5
  Ūdens apgāde    6
  Atkritumi    6
  Iedzīvotāji    7
  Uzņēmējdarbība    7
  Tūrisms    8
  Secinājumi    9
  Izmantotā literatūra    9
Darba fragmentsAizvērt

Sigulda ir ļoti iecienīta pilsēta tūrisma un aktīvās atpūtas cienītāju vidū. Šajā pilsētā ir arī ļoti skaista daba, gan parciņi pašā pilsētas centrā, gan skaistā Gaujas senleja ar alām un klintīm upes krastos. Bez tam, Sigulda arī ļoti strauji attīstās, tieši tādēļ izvēlējos rakstīt referātu par šo pilsētu.
Arī pati kādreiz dzīvoju Siguldā un pilsēta man saistās ar zaļo krāsu, jo tur ir daudz koku, viss skaisti apzaļumots, pilsētā vienmēr arī svaigs gaiss, kopumā ņemot – pilsēta, kurā patīkami pavadīt laiku. Pašlaik Siguldā notiek daudz pārmaiņu – tiek celti jauni ciemati, rindu un daudzdzīvokļu mājas, arvien vairāk rīdzinieku par savām mājām izvēlas Siguldu, jo tā ir gan tuvu Rīgai, tomēr tajā pašā laikā pilnīgi cita pasaule. Sakarā ar iedzīvotāju skaita gaidāmo pieaugumu, droši vien vajadzēs palielināt arī rūpniecību, vajadzēs vairāk tirdzniecības vietu, bērnudārzu un skolu, kuru pietrūkst jau tagad.
Šajā referātā mēģināšu noskaidrot, kāds no ekoloģijas viedokļa Siguldā ir stāvoklis šobrīd un kāds tas varētu būt nākotnē, ja pilsēta turpinās attīstīties tādos pašos tempos kā šobrīd.
Gaujas Nacionālais parks (GNP), aizņem plašu teritoriju Vidzemes vidienē, kurā iekļauta arī Sigulda. GNP, manuprāt, palīdz Siguldai pārāk daudz nemodernizēties un palikt dabīgai. GNP sastopamas gandrīz visas Latvijā sastopamās ekosistēmas. Siguldas apkārtnē sastopamas arī tādas ekosistēmas kā nekultivētas pļavas, ganības, ūdeņu biotopi, smilšakmens un dolomīta atsegumi, alas. Siguldas apkārtnē sastopamas trīs veidu GNP funkcionālās zonas – ainavu aizsardzības zona, kura izveidota, lai saglabātu raksturīgo ainavu, nacionālo kultūrvidi un atpūtas resursus, dabas lieguma zona, kura veidota, lai saglabātu Gaujas senieleju un Gaujas pieteku ielejas ar raksturīgo ainavu biotopu, lai saglabātu valsts un vietējās nozīmes ģeoloģiskos un citus dabas pieminekļus. Šajā zonā nedrīkst veidot kailcirtes, susināt purvus, uzart pļavas, mainīt reljefu, dedzināt sauso zāli un niedres. Celtniecība atļauta tikai dabiskā ainavā ar parka administrācijas atļauju. Kultūrvēsturiskā zona – zona, kas nodrošina kompleksu aizsardzību kultūras pieminekļiem un īpaši aizsargājamām kultūrvēsturiskām teritorijām. …

Autora komentārsAtvērt
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties