Sociālā reklāma ir galvenais un iedarbīgākais līdzeklis, kas sabiedrībai liek pievērst uzmanību problēmām valstī un sabiedrībā un parāda arī tās risinājumu. Sociālās reklāmas mērķis nav balstīts uz peļņu, bet gan uz palīdzības sniegšana sabiedrībai un uz indivīda uzvedības maiņu, lai veidotu labāku sabiedrību.
Viena no spilgtākajām un populārākajām sociālajām reklāmām ir CSDD reklāmas kampaņas, kuras regulāri liek sabiedrībai skarbā un ļoti inteliģentā veidā pievērst uzmanību pašu cilvēku un apkārtējo drošībai. CSDD reklāmas kampaņas ir vērstas gan uz autovadītājiem, gan – gājējiem, un vienaldzīgu neatstāj nevienu.
Ceļu satiksmes negadījumi bieži vien rodas no neuzmanības, slinkuma parūpēties par savu drošību, pietiekamas neinformētības par iespējamajām sekām. Ikdienā cilvēki nepievērš lielu uzmanību ceļu satiksmes drošībai, lai arī tas prasītu tikai pāris minūtes, lai uzliktu atstarotāju vai piesprādzētos, kas varētu glābt viņu dzīvības, cilvēki domā, ka nekas traģisks ar viņiem nenotiks, taču bieži vien šādi gadījumi beidzas letāli. Diemžēl arī statistika ir skarba un 2008. gadā uz ceļiem cietuši 3893 cilvēki, bet bojā gājuši 289 cilvēki.1
Mana kursa darba tēma ir Sabiedrības attieksmes analīze par CSDD reklāmas kampaņām un mērķis - sabiedrības viedokļa salīdzinājums un attieksme par CSDD reklāmas kampaņām „Gaismaszīme” un „Redzi jostu – sprādzējies”. Aptaujas veidā es noskaidrošu kāda ir sabiedrības attieksme – pozitīva vai negatīva, vai pēc šīm reklāmām sabiedrība domā vairāk par problēmu un vai tā uzskata šīs sociālās reklāmas par efektīvām vai neefektīvām.
Galvenie uzdevumi būs:
1.Atlasīt un apkopot teorētisko materiālu;
2.Pēc izvēlētās pētīšanas metodes analizēt sabiedrības viedokli;
3.Ņemot vērā teoriju un pētījumus, izdarīt secinājumus
Mana darba apgalvojums ir: jo sociālā reklāma senāk bijusi, jo sliktāka sabiedrības attieksme pret to.…