2002. gada 1. janvārī stājās spēkā Komerclikums, ar ko saistāma fundamentāla uzņēmējdarbības vides reforma, jo līdz ar likuma “Par uzņēmējdarbību” aizstāšanu tajā sistematizēti vienkopus dažādi uzņēmējdarbību reglamentējoši jautājumi.
Līdz ar Komerclikuma stāšanos spēkā uzņēmējdarbības formu skaits ievērojami samazināts, paredzot piecas, tādas kā individuāls komersants, pilnsabiedrība, komandītsabiedrība, sabiedrība ar ierobežotu atbildību, akciju sabiedrība. Komerclikums nodrošina komercsabiedrību reorganizācijas detalizētu tiesisko regulējumu, kā arī trešo personu aizsardzību.
Sakarā ar šīm izmaiņām likumdošanā ir ieviesušās ar virkne izmaiņu uzņēmumu dibināšanas un likvidēšanas kārtībā, saimnieciskajā darbībā, kā arī vēl citos ar komercdarbību saistītos jautājumos.
Uz doto brīdi uzņēmuma reģistrēšanas un pārreģistrēšanas jautājums ir kļuvis īpaši aktuāls, jo ir pienācis pēdējais termiņš, kad bija iespēja savu uzņēmumu pārreģistrēt, lai arī turpmāk drīkstētu nodarboties ar saimniecisko darbību. Daudzi uzņēmumi, kuri līdz šim nav paspējuši pārreģistrēties tiks piespiedu kārtā likvidēti. Šo tēmu izvēlējos ne tikai tāpēc, ka šobrīd tas ir aktuāli, bet arī tāpēc, ka, manuprāt, ikvienam ekonomistam būtu jāzina kā nodibināt uzņēmumu. Sakarā ar to, ka Latvijā ļoti izplatīts komercdarbības formas veids ir sabiedrības ar ierobežotu atbildību, tad nolēmu apskatīt tuvāk tieši šo komercdarbības formu.
Kursa darbā tiks apskatīta patreizējā dibināšanas un likvidēšanas kārtība, kā arī sabiedrību ar ierobežotu atbildību organizatoriskā struktūra ciktāl to reglamentē likums.…