Tradicionāli mācību process tiek uzskatīts par neinteresantu, jo skolēni netiek iesaistīti mācību procesā. Mainot mācīšanas stilu un veidojot stundas interaktīvas, skolotājs iesaista bērnus mācību procesā un bērni labāk apgūst mācāmo vielu. Veselības mācība ir viens no tiem mācību priekšmetiem, kuru mācību procesā skolēni labprāt iesaistās. Tādēļ, skolotājam būtu jāpievērš liela uzmanība izmantojamo metožu daudzveidībai, lai iesaistītu skolēnus mācību procesā un radītu interesi un izpratni par savu un apkārtējo veselību. Veselības mācības mērķi ir dot bērniem zināšanas, kuras noderēs tālākajā dzīvē un arī citos mācību priekšmetos.
Uzskatu, ka veselības mācībai kā mācību priekšmetam skolā ir jādod daudzveidīgas zināšanas par apkārt esošo, par vidi, par cilvēku kā personību. Tai jāmāca bērniem risināt problēmas, jāmāca empātija. Veselības mācībai vajadzētu būt saiknei starp bērnu un pārējiem mācību priekšmetiem. Veselības mācība – tā ir dzīves mācība, tādēļ veselības mācības skolotājam jābūt zinošam un kompetentam dažādās jomās. Diemžēl Latvijā veselības mācībai netiek pievērsta nepieciešamā uzmanība un tā tiek uztverta kā “nenopietna” mācību stunda. Skolotāja uzdevums ir šo stundu pārvērst par dzīves mācību, kurā skolēni gūst nepieciešamās zināšanas un kompetences, mācās izprast sevi un apkārtējos, prot sniegt palīdzību vai zina, kur to meklēt.
Tā kā veselības mācība skolā paredzēta 5. un 8. klasē pa vienai mācību stundai nedēļā, tad skolotājam šīs stundas jāveido īpaši kvalitatīvas un interesantas, lai iesaistītu skolēnus rūpēs par savu veselību un veidotu izpratni par veselības nozīmi.
Tematam : “Sabalansēts uzturs un tā nozīme” ir atvēlētas 3 mācību stundas 5.klasē un 2 mācību stundas 8.klasē, tādēļ mācību procesā nebūs iespējams izmantot visas apskatītās mācību metodes, bet skolotājam ir iespēja izvēlēties no piedāvātajām katrai klasei un bērnu zināšanu līmenim, sadarbības prasmēm atbilstošās metodes. …