Runas analīze.
1)Novērtēt runas struktūras ievērošanu;
Vispirms jāatzīmē, ka autors ar savu runu uzrunā tikai ‘’godātos kolēģus.’’ ,aizmirstot saeimas sēdes vadītāju. Runas struktūru (kaut arī tas nav uzskatāmi parādīts ) autors veidojis ,nodalot ievaddaļu, iztirzājumu un nobeigumu. Ievaddaļu veido autora viedoklis, par izskatāmā jautājuma aktualitāti.
Iztirzājuma daļā autors uzdod retoriskus jautājumus, piemēram,’’ Vai cilvēki ir priekš valsts vai valstij tomēr ir jākalpo cilvēkiem?’’ Kā valsts un pašvaldība palīdz šiem cilvēkiem risināt viņu mājokļa problēmu?. Argumenti netika aizvietoti ar personisko viedokli, kas visumā ir labi, bet mēs arī nedzirdējām deputāta personisko viedokli par skarto jautājumu.
Nobeigumā runas autors vēlreiz uzsver izskatāmā jautājuma svarīgumu. Runas nobeigumā novērojams emocionāls pacēlums Netika izmantotas „Homēra rindas” un aksiomas. Visumā nobeigums pārliecinoši nostiprināja deputāta domu un sasaistīja runas sākumu ar beigām, rezumējot teikto. Nobeigumā apkopotie argumenti un vienlaikus radītais emocionālais pacēlums, retoriskie jautājumi, uzrunājot klausītājus konkrētai pārliecībai un darbībai, tomēr nesniedza gaidīto rezultātu. Es konstatēju, ka deputāts pēc nobalsošanas nepateicās klātesošajiem par uzmanību, tādā veidā neievērojot runas struktūru līdz galam.…