Pārmērīga atklātība sarunā var tikt uztverta kā pļāpīgums. Pļāpīgs cilvēks ātri zaudē citu uzticību.
Pārtrauciet sarunu, ja jūtat, ka sarunu biedri jūs klausās bez īpašas uzmanības.
Neniknojieties, nesatraucieties, ja sarunu biedrs iebilst jūsu teiktajam, citādi pārējo sarunas dalībnieku (kuri ne īpaši uzmanīgi sekoja tematam) simpātija noteikti nebūs jūsu pusē, pat ja runa ir par ļoti interesantām lietām.
Nečukstieties. Ja jums rodas nepieciešamība kaut ko pačukstēt ausī kādam no sarunu biedriem, pavediet viņu maliņā.
Runājiet lēnām un saprotami, svarīgi ir arī uzturēt acu kontaktu ar sarunu biedru. Sarunas laikā skatīties uz sarunu biedra kostīma pogu, un it īpaši ap to knibināties, ir nepieklājīgi.
Nespriediet par jūsu sarunu biedriem tikai un vienīgi pēc tā, ko viņi saka. Daudz svarīgāki ir viņa darbi un rīcības.
Nobeigums: mūsdienu runas etiķete
Mūsdienu pasaulē, it sevišķi pilsētas kultūrā, post-industriālā sabiedrībā, runas etiķetes jēdziens kardināli mainās. Mūsdienās notiekošo pārmaiņu temps apdraud tradicionālās runas etiķetes pamatus, balstītus uz sociālās hierarhijas negrozāmības, reliģiskiem un mitoloģiskiem ticējumiem. Runas etiķetes normu pētīšana mūsdienās ir vienīgi praktisks mērķis – panākumi kādā konkrētā komunikācijas aktā, ja ir nepieciešams pievērst sev uzmanību, paust cieņu, izpelnīties sarunu biedra uzticību un simpātiju, radīt komunikācijai draudzīgu klimatu.
Daudz svarīgāk ir pārzināt cittautu nacionālās runas kultūras īpatnības, jo tas viens no nosacījumiem ceļā uz brīvu un perfektu svešvalodas pārvaldīšanu.
…