Kādreiz šī valsts ir bijusi daļa no Romas impērijas, no tā arī cēlies nosaukums Rumānija. Tā ir viena no lielākajām valstīm Eiropā. Karpatu kalni puslokā šķērso tās teritoriju, ietverot Transilvānijas apgabalu. Dienviddaļā ir bagātais un auglīgais Lejasdonavas līdzenums. 1878. gadā Rumānija kļuva neatkarīga no Turcijas, bet tās robežas vēl vairākas reizes karu rezultātā tika mainītas. 1989. gadā revolūcija gāza komunistu valdību, un tagad valsts cenšas uzlabot savu iedzīvotāju dzīves apstākļus. Rumānijā vairs nepastāv ceļošanas ierobežojumi un reliģijas aizliegums, bet arī bezdarba līmenis ir pieaudzis un pārtika kļuvusi dārgāka.Ģeogrāfiskais stāvoklis
Rumānija ziemeļrietumos robežojas ar Ungāriju, ziemeļos – ar Ukrainu, austrumos – ar Bulgāriju un rietumos – ar Serbiju un Melnkalni. Valstij ir arī stratēģiski ļoti izdevīga robeža ar Melno jūru. Pa Bulgārijas un Rumānijas robežu gandrīz visā tās garumā plūst Donava. Upe ir nozīmīgs tirdzniecības ceļš, jo pa to iekšzemē iebrauc kuģi. Ietekot Melnajā jūrā, Donava veido plašu deltu.
Rumānijas ziemeļaustrumos atrodas pilsēta Jasi, kurā dzīvo vairāk nekā 320 000 iedzīvotāju. Tā ir otrā lielākā Rumānijas pilsēta pēc galvaspilsētas Bukarestes.…