5. APTAUJA PAR RUDZU MAIZI
Lai izvērtētu patērētāju viedokli tika izmantota aptaujas metode (anketēšana). Šī metode tika izvēlēta, jo bija nepieciešams iegūt pamatotas atbildes uz interesējošiem jautājumiem. Šī metode ir ātri veicama, aptver lielu cilvēku skaitu un elastību.
Šis metodes vispārlietojamību nosaka informācijas iegūšana no aptaujāto kopuma vienā laika vienībā, aptaujas ceļā iegūtās informācijas lielās formalizācijas iespējas un iespēja kvantitatīvi apstrādāt šo informāciju. Aptaujas metodes specifika izpaužas tādējādi, ka informācijas avots šajā gadījumā ir indivīda vārdiskais (verbālais) paziņojums. Aptauja ir sociālās pirminformācijas iegūšanas metode. Šī metode ietver sevī tiešu (intervēšana) vai arī pastiprinātu (anketēšana) pētnieka (aptaujātāja) un respondenta (aptaujājamā) sociāli psiholoģisko mijiedarbību. Mijiedarbība ir galvenā aptaujas metodes pazīme, kas lielā mērā nosaka gūstamās informācijas kvalitāti. (Socioloģisko pētījumu metodoloģija, 1981).
Aptaujas anketa tika izsūtīta 25 interneta lietotājiem ar dažādu interneta portālu palīdzību, taču aizpildīja tikai 15 respondenti. No 15 respondentiem anketu aizpildīja 6 vīrieši un 9 sievietes, vidējais respondentu vecums ir 25 gadi. Jaunieši, īpaši sievietes, bija atsaucīgi anketas aizpildīšanā, salīdzinot ar vecākās paaudzes cilvēkiem. Aptaujas anketu aizpildīja 15 respondenti laika gaitā no 19. oktobra līdz 21.oktobrim.
Pēc aptaujas rezultātu apstrādes var iegūt pamatotas atbildes uz interesējošiem jautājumiem un, gadījumā, ja respondentu skaits ir pietiekami liels, attiecināt iegūtos datus uz visu mērķauditoriju (Praude, 2011).
Vispirms tika noskaidrots cik bieži patērētāji pērk rudzu maizi (5.1.att.)
…