Tūrisma attīstība Igaunijā ir straujāka un pārdomātāka nekā Latvijā. Nenoliedzami to ir sekmējis ievērojams somu tūristu skaits, kas ik gadu apmeklē Igauniju. Jūtama arī valsts labvēlīgā attieksme pret tūrisma nozari, piemēram, Igaunijā ir redzams valsts tēla izstrādē ieguldītais darbs.
Taču kā ir ar Igaunijas salām? Jāsaka, ka arī tās „nesnauž” tūrisma jomā. Īpaši Sāmsala (Saaremaa) un Hījumā (Hiiumaa), kas ir divas lielākās Igaunijas salas un tām līdz ar to tiek pievērsta pastiprināta uzmanība un tūristi tās apmeklē vairāk nekā pārejās Igaunijas salas, lai gan, manuprāt, mazās salas savā būtībā ir unikālākas un tūristiem, tādiem, kam patīk justies droši, kam nepatīk masu tūrisms, patīk eksotika, neskarta daba, mazapdzīvotas teritorijas un primārais nav komforts, tā ir īstā vieta. To es centīšos atspoguļot arī šajā referātā.
Kopumā Igaunijā ir apmēram 1520 salas. Šīs jūras salas aizņem 9,2% no valsts teritorijas. Lielākās no tām - Sāmsala (Saaremaa) 2667,8 km2, galvaspilsēta Kuresāre (Kuressaare), Hījumā (Hiiumaa) 989 km2, galvaspilsēta Kārdla (Kärdla), Muhu 201 km2, Roņu (Ruhnu) sala 11,9 km2, Ķīļu (Kihnu) sala 16,38 km2, kas kopā veido Monzunda arhipelāgu.…