Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:275114
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 29.09.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
1.  Romiešu tiesību recepcijas galvenie cēloņi    4
2.  Romiešu tiesību ietekme Eiropas valstīs    6
2.1.  Romiešu tiesību recepcija Itālijā    8
2.2.  Romiešu tiesību recepcija Francijā un Anglijā    9
2.3.  Romiešu tiesību recepcija Vācijā    11
2.4.  Romiešu tiesību īpatnības Krievijā    12
2.5.  Romiešu tiesību recepcija Latvijā    12
  Nobeigums    15
  Izmantotās literatūras saraksts    16
Darba fragmentsAizvērt

Romiešu tiesības ir vienas no lielākām antīkās pasaules kultūras vērtībām. Romiešu tiesības atstāja milzīgu ietekmi uz Rietumeiropas tiesiskās domas visu turpmāko attīstību. Romieši paši uzskatīja, ka tiesības ir zinātne par labo un taisnīgo, ka tiesības ir noderīgas visiem vai vismaz daudziem. Romieši atzina tiesības par vienu no Romas valsts varenības balstiem, atrodot tās par līdzvērtīgām bruņotajam spēkam. Justiniāna Civiltiesību kopojumā – Corpus Iuris Civilis par to teikts: “ Augstākā valsts aizsardzība balstās uz divām lietām – ieročiem un likumiem. Laimīgajai Romas tautai tiem jāpateicas, ja tā senatnē ieguvusi varu pār visām citām tautām. Romas bruņotais spēks savu stiprumu guva likumos tādā pašā mērā, kā pašus likumus aizsargāja ar ieroču spēku.”
Viduslaikos romiešu tiesības veicināja arī vispārējo kultūras attīstību. Jaunajos laikos izstrādāja civiltiesību kodeksus, kas balstījās uz romiešu tiesību principiem. Tāpat arī tiesību teorijas pamatos lika romiešu tiesības un klasiskās jurisprudences atziņas un idejas.
Latvijā romiešu tiesības kļuva par juridiskās izglītības pamatu. Jau laikā no 1919.- 1940.gadam galvenais romiešu tiesību studiju centrs bija Juridiskā fakultāte, kur tika studēti romiešu tiesību galvenie institūti pēc Justiniāna Civillikumu kopojuma – Corpus Iuris Civilis. Tāpēc jurists, kas apguvis romiešu tiesības, viegli orientējas visu to valstu tiesībās, kas balstās uz romiešu tiesību idejām, principiem un institūtiem, spēj izprast un apgūt svešvārdu jēgu, it īpaši juridisko terminoloģiju. Modernajās mūsdienu tiesībās bieži var sastapt terminus, kas sakņojas romiešu tiesībās.
Arī Latvijas 1937.gada Civillikums veidots pēc romiešu tiesību institūciju sistēmas un principiem.
Tāpēc šajā darbā tiks parādīta romiešu tiesību ietekme uz daudzām Rietumeiropas valstīm, recepcijas galvenie cēloņi un norise.
Romiešu tiesību recepcija – romiešu tiesību pārņemšana un pielietošana praksē kontinentālās Eiropas valstīs ( veidojas romāņu – ģermāņu tiesību sistēma ).
Tā kā feodālās tiesības bija primitīvas, pretrunīgas un partikulāras ( nošķirtas ), tās nespēja regulēt ar tirdzniecību, preču pārvadājumiem un kredīta operācijām saistītos darījumus. Līdz ar tirdzniecības un amatniecības attīstību tiesību partikulārisms ( valsts atsevišķu daļu tiekšanās pēc iespējami lielākas neatkarības no centra, pēc savu vietējo tiesību neaizskaramības ) kļuva arvien neciešamāks. Šo jauno kapitālistisko attiecību regulēšanai daudz vieglāk bija piemērot romiešu tiesības nekā feodālo tiesību sastingušās normas.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,48 €
Materiālu komplekts Nr. 1207713
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties