Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:818670
 
Vērtējums:
Publicēts: 12.02.2020.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Ir
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi.
No visa iepriekš minētā var secināt, ka Šodien romāņu – ģermānu tiesību sistēmas ir atrodamas pārsvarā kontinentālajā Eiropā, taču arī Latīņamerikā un atsevišķās Āfrikas valstīs, kur tās pamazām tika ieviestas kolonizācijas vai labprātīgās recepcijas rezultātā. Šīs tiesību sistēmas pamatā ir tādi avoti kā, piemēram, romiešu civiltiesības, ģermānu paražu tiesības, viduslaiku teologu pētījumi vai dabisko tiesību filozofija. Kontinentālās Eiropas tiesību lokam ir pati senākā un teorētiskā ziņā - piesātinātākā vēsture. Tās tiesību filozofijas sākotne ar tai raksturīgo ētisko taisnīguma izpratni saskaitāma Senajā Grieķijā. Augsto juridisko tehniku un civiltiesības kontinentālās Eiropas tiesību sistēmas aizguva no Senās Romas. Šīs tiesību filizofijas sākuma meklējams vēl Senajā Grieķijā, kur Pitagors izteica atziņu, ka taisnīgums pauž harmoniju, kalpo labam un taisnam, bet ne sliktam un līkam. Piemēram , Senās Romas 6.gadsimta tiesību avots „Corpus Iuris Civilis” noteica „Ius est ars boni et aequi” (lat.- tiesības ir labas kārtības un taisnības māksla).
Būtiska nozīme ir tiesību avotu hierarhijai un struktūras sadalījumam pa dažādām nozarēm un pakārtotības līmeņiem. Ir raksturīga izteikta tendence veidot kodifikācijas un tiekšanās pēc vienkāršības, skaidrības un stringrības normu izstrādāšanā, tam raksturīgs galvenais princips, ka rakstīta norma dominē par tiesnešu viedokli vai pārliecību. …

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −4,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1376659
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties