Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
1,99 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:283347
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.04.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 7 vienības
Atsauces: Ir
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Pirmie zināmie rakstītie likumi    3.lpp
2.  Romiešu tiesību iedalījums    4.lpp
2.1.  Tautu tiesības    4.lpp
2. 2.  Dabiskās tiesības    5.lpp
2.3.  Īpašuma tiesības    5.lpp
2.4.  Personu tiesības    5.lpp
2.5.  Procesuālās tiesības    6.lpp
Darba fragmentsAizvērt

Romiešu tautas lielākais devums ir tiesību jomā. Aptuveni pirms četriem tūkstošiem gadu ir radušies pirmie zināmie rakstītie likumi. Pirmais likumu krājums ir slavenais Hammurapi likumu krājums, kas attiecas uz Babiloniju 18.gadsimtā pirms mūsu ēras. Hammurapi likumi atklāti 1901.gadā tie sastāv no 282 pantiem. Hammurapi likumi satur civiltiesību, krimināltiesību un procesuālo tiesību normas. Valsts rašanās ir cieši saistīta ar paražu1 tiesību pāraugšanu rakstītu likumu sistēmās. Senās valstis apvienoja lielākas teritorijas, iekļaujot sevī daudzas agrākās ciltis un cilšu savienības ar saviem paradumiem, un līdz ar to radās nepieciešamība pēc jaunas kopējas tiesību sistēmas. Viens no tiesību uzdevumiem bija nodrošināt tiesisku pamatu noteiktai kārtu varai un regulēt tās tiesības un attiecības ar citiem – pakļautajiem sabiedrības locekļiem. Otrkārt, senās valstis dzima reizē ar jaunām īpašuma attiecībām – privātām tiesībām uz zemi un citiem resursiem, arī verdzību, tāpēc par būtisku likumu krājumu kļuva dažādas īpašuma tiesības.
Senajos laikos visaugstāko attīstības pakāpi sasniedza romiešu tiesības. Romiešu tiesības ir kalpojušas par pamatu mūsdienu Rietumu pasaules tiesību sistēmām. Romiešu tiesības ir Senās Romas tiesību sistēma. Vissenākās tiesības ir kvirītu tiesības, kas nosauktas to radītāju – kvirītu cilts vārdā. Šīs tiesības regulēja privātās attiecības – īpašuma tiesības, darījumus starp personām, laulības, ģimenes, mantojuma u.tml. attiecības. Kvirītu tiesības sauca par pilsoņu tiesībām, jo tās regulēja attiecības tikai starp Romas pilsoņiem. No tām ir radies mūsdienu civiltiesību jēdziens. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties