Kā ar to var cīnīties?
Katru dienu tiek izmantoti aizvien jauni paņēmieni, kā cīnīties ar e-pasta adrešu savācējiem, konkrētāk, programmām, kas „staigā” pa dažādām interneta mājas lapām atlasot e-pasta adreses un pievienojot sarakstā pie miljoniem citu e-pastu adresēm. Vēlāk šīs adreses tiks izmantotas surogātpasta izsūtīšanai. Ar šādiem e-pastu sarakstiem surogātpasta sūtītāji gan mainās, gan tirgojās, tādejādi pilnībā pietiek ar vienu reizi jūsu e-pasta nolasīšanas, lai tā tiktu iekļauta neskaitāmās datubāzēs.
Ir ļoti daudz un dažādu veidu kā cīnīties ar šiem e-pastu savācējiem, bet tie visi apgrūtina arī pašu lietotāju, jo rodas problēmas ar paša e-pasta adreses nolasīšanu. Turklāt, izmantojot advancētāku vai īpaši pielāgotu savācēju var atpazīt arī visas „paslēptās” e-pastu adreses. Ir atklāts ka nolasīt var pat arī e-pasta adresi, kas web-pārlūkā redzama attēla izskatā. Pastāv arī e-pastu adrešu automātiskā ģenerēšana – vēl viens saraksta veidošanas paņēmiens.
Lai arī kā censtos aizsargāt savu e-pasta adresi tā tāpat ar laiku nokļūs sarakstā pie citām, kas katru rītu saņems spama porciju ar dažnedažādiem piedāvājumiem.
Mūsdienīgs veids cīņai ar spamu ir pretspama filtri mailserveros un tie lieliski tiek galā ar saviem pienākumiem. Filtri palīdz atšķirt vēlamo e-pastu no nevēlamā. Piemēram, MSN Hotmail saviem lietotājiem piedāvā izdzēst nevēlamos e-pastus pirms to pienākšanas vai apturēt nevēlamo e-pastu saņemšanu. Protams var arī nomainīt pastkasti un izvēlēties citu serveri, kā arī drīkst griezties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.
Uzsvēršu, ka lielākā daļa no visiem saņemtajiem surogātpastiem balstās uz dažādu cilvēku nezināšanu vai vājību.
Nelieli noderīgi ieteikumi kā izvairīties lai e-pasts nenonāk surogātpasta sūtītāju rokās:
1) Neizpaust savu patieso informāciju dažādās web lapās.
Neskatoties uz to, ka dauzās mājas lapās ir solīts neizmantot komerciāliem mērķiem jūsu personificēto informāciju tāpat vajadzētu uzmanīties. Droši uzrādiet izdomātus datus, jo drošība ir visaugstākā vērtība.
2) Ir ieteicams ļoti uzmanīgi izpētīt apmeklējamās mājas lapas noteikumus.
Bieži noklusētie uzstādījumi piedāvā dažādas papildinformācijas nosūtīšanu. Līdz arto autorizējoties šādās mājas lapās uz jūsu e-pastu tiks sūtītas nevēlamas vēstules.
…