Īpašības
Vienas riņķa līnijas, visi rādiusi ir vienādi.
Vienas riņķa līnijas, visi diametri ir vienādi.
Divas riņķa līnijas ir vienādas, ja vienādi ir to rādiusi (diametri)
Viena riņķa līnija, sadala plakni divās daļās.
Riņķa līniju vienādība
Divas riņķa līnijas sauc par vienādām, ja tās var pārvietot tā, ka tās sakrīt. Riņķa līniju vienādība ir saistīta ar to rādiusu un diametru vienādību.
Loks
Riņķa līnijas daļu starp riņķa līnijas diviem punktiem sauc par riņķa līnijas loku. Loku apzīmē ar īpašu simbolu ,piemēram, MN. Ja loks lielāks nekā riņķa līnijas puse, tad skaidrības labad starp galapunktiem norāda vēl kādu punktu uz loka. Zīmējumā 1. riņķa līnija ir sadalīta trīs lokos: AC, CB un ALB.
Loku vienādība
Divus riņķa līnijas lokus sauc par vienādiem, ja tos var pārvietot tā, ka tie sakrīt.
Ja viens loks vienāds ar otra loka daļu, tad saka, ka otrais loks ir lielāks nekā pirmais. Zīmējuma 1. AC = CB; AC < ALB.
Riņķa līnijas garums
Lai cik sīku izvēlētos garuma mēra vienību (nogriezni), to nevar tieši uzklāt uz riņķa līnijas. Tāpēc nav iespējams tieši izmērīt riņķa līnijas garumu līdzīgi kā mēra taisnes nogriežņa garumu. Var gan iztēloties riņķa līniju kā tievu diegu, pārgrieztu un iztaisnotu par nogriezni un šī nogriežņa garumu pieņemt par riņķa līnijas garumu. Var pierādīt, ka riņķa līnijas garuma attiecības pret riņķa līnijas diametru visām riņķa līnijām ir viena un tā pati, aptuveni 3.14.…