Ievads.
Rīgas vēsturiskais centrs ir Pasaules kultūras mantojuma vieta Nr 852, iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā 1997.g. 4.decembrī. Pasaules kultūras un dabas mantojuma komiteja ir atzinusi, ka “Rīgas vēsturiskajam centram, kuru veido salīdzinoši labi saglabājies viduslaiku un vēlāko laiku pilsētas struktūra, ir ievērojama universāla vērtība, un to rada viduslaiku apbūve, jūgendstila arhitektūras daudzums un kvalitāte, kurai līdzīgas nav citur pasaulē, kā arī 19.gadsimta koka arhitektūra”.
Tā kā mani saista Vecrīgas vēsturiskā centra attīstība un saglabāšanās, tad šis Zinātniski Pētnieciskais darbs ir izstrādes vērts, jo mūsdienās cilvēki pievērš pārāk maz uzmanības videi, kurā tie dzīvo, aizmirstot, to, ka paši cilvēki ir tieši vieni no savas vides veidotājiem. Un tā kā pēdējā laikā šis temats ir kļuvis ļoti bieži apspriests, tad ir vērts iedziļināties tajā dziļāk.
Zinātniski pētnieciskā darba mērķis – izpētīt Vecrīgas silueta izmaiņas gadu gājumā un ielūkoties nākotnes vīzijās, kas saistītas ar Vecrīgas silueta tālāko attīstību.
Uzdevumi :
1) Aplūkot teorētisko literatūru par Vecrīgas vēsturi, tās silueta veidošanos.
2) Izzināt Vecrīgas silueta izmaiņas Latvijas valsts nozīmīgākajos pastāvēšanas brīžos.
3) Izpētīt, ar anketu palīdzību, cilvēku viedokli par Vecrīgas silueta nākotnes vīzijām un pašlaik pastāvošo situāciju.
4) Salīdzināt 18. gadsimta Vecrīgas siluetu ar 21. gadsimta Vecrīgas siluetu, izdarīt secinājumus par izmaiņām, kādas notikušas.
Metodes:
1) Teorētiskā izpēte;
2) Anketēšana;
3) Iegūto materiālu salīdzināšana;
Zinātniski pētnieciskā darba hipotēze - Jaunā, modernizētā arhitektūra neiederas Vecrīgas vēsturiskajā siluetā.
…