Secinājumi
Lai gan jaunie Latvijas Būvniecības likuma grozījumi nosaka piemērotas vides nodrošināšanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, vairākās izpētītās Rīgas viesnīcās nav šīm personām piemērotas vides;
Latvijā trūkst precīzu statistikas datu par iebraukušiem tūristiem ar īpašām vajadzībām, kas ļautu izvērtēt situāciju par pieejamas vides izveidi Rīgas viesnīcās;
Novērtējot 9 pieczvaigžņu viesnīcas pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, atbilstošākās ir viesnīcas Grand Palace Hotel un The Radisson Blu Daugava.
Visneatbilstošākā viesnīca, ņemot vērā visus vērtēšanas kritērijus, ir viesnīca Royal Square Hotel&Suites.
Viesnīca Hotel de Rome ir īpaši atšķirīga ar savu vizuālo informāciju, līdz ar to vislabāk pieejama cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.
Pēc pētījuma rezultātiem var secināt, ka Rīgas 5* un 4* viesnīcas ir pieejamas neredzīgiem cilvēkiem ar nosacījumu, ka tos pavada asistents – palīgs.
Izanalizējot LR normatīvajos dokumentos viesnīcu vides piemērošanu cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, visi nosacījumi ievēroti viesnīcā Tallink hotel.
Vecrīgā esošās 6 viesnīcas (Garden Palace Hotel, Old Riga Hotel, Monte Kristo, Old Riga Palace Hotel, Ainavas Boutique Hotel, Hotel Centra) nav piemērotas viesu ar īpašām vajadzībām uzņemšanai, kas ir pamatojams ar to, ka šīs vēsturiskās celtnes no paša sākuma nebija celtas kā viesnīcas, līdz ar to telpu interjers neparedz pieejamību cilvēkiem ar kustības traucējumiem.
Priekšlikumi
Izmantojot Eiropas Sociālā fonda līdzekļus, ir iespēja veikt pētījumus un statistikas datu analīzi par tūristiem, kas ir cilvēki ar īpašam vajadzībam, kas var atvieglot šīs problēmas risināšanas ceļus.
…