Skolēnu zinātniski pētnieciskā darba nosaukums ir „Rīgas mākslas muzeju piedāvātās muzejpedaģoģiskās programmas un jauniešu ieinteresētība tajās”.
Darba autore izvēlējās rakstīt par šādu tēmu tādēļ, ka tikai nesen pati uzzināja par šādu programmu esamību un viņu tās loti ieinteresēja. Darba autore uzskata, ka šī ir lieliska iespēja, kas jauniešus spēj izglītot, iedvesmot, rosināt domāt un meklēt kopsakarības, un, protams, radīt interesi par mākslu, kā arī tā ir vienkārši laba izklaide.
Darba tēmu autore uzskata par aktuālu, jo šādas izglītības programmas ieviestas tikai pēdējā laikā (Rīgas mākslas muzejos kopš 2000. gada) un tā ir progresīva metode intereses radīšanai par mākslu un Rīgas mākslas muzejos esošajām izstādēm. Tas ir arī teicams variants kā jauniešiem paplašināt savu redzesloku.
Zinātniski pētnieciskā darba hipotēze ir: Rīgas mākslas muzejos ir dažādas muzejpedagoģiskās programmas, taču jaunieši tās neapmeklē.
Par darba konkrēto mērķi autore izvirza Rīgas mākslas muzeju piedāvāto muzejpedagoģisko programmu izpēti.
Zinātniski pētnieciskā darba uzdevumi ir:
iepazīties ar literatūru un atlasīt, analizēt un apstrādāt faktus par Rīgas mākslas muzeju vēsturi,
veikt pētījumu par Rīgas mākslas muzeju piedāvāto izglītības programmu dažādību,
veikt aptauju par jauniešu informētību un attieksmi pret muzejpedagoģiskajām programmām.
Temata izstrādāšanas metodes:
informācijas vākšana un apkopošana par Rīgas mākslas muzejos pieejamajām muzejpedagoģiskajām programmām,
izglītības programmu veidotāju un nodarbības vadītāju intervēšana,
jauniešu anketēšana.
Zinātniski pētnieciskais darbs sastāvēs no divām daļām – teorētiskās daļas un praktiskās daļas.
Teorētiskajā daļā darba autore pēta Rīgas mākslas muzeju (Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un tā izstāžu zāle Arsenāls, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Ārzemju mākslas muzejs) vēsturi.
Praktiskajā daļā darba autore pēta Rīgas mākslas muzejos piedāvātas muzejpedaģoģiskās programmas un veido to aprakstus, kā arī veiks aptauju par jauniešu vidū, lai noskaidrotu viņu informētību un attieksmi pret šīm programmām.…