Šo tematu izvēlējos, jo šķita interesanti aplūkot Rīgas amatnieku spējas viduslaikos un salīdzināt tās ar mūsdienu tehnoloģijām un iespējām.
Tāpat kā citās viduslaiku pilsētās arī Rīgā viaagrāk attīstijās ar pārtikas sagādi saistītās nozares, pēc tam metālapstrāde, apģērbu un apavu izgatavošana. Uz laiku no 13. līdz 16.gs. attiecināmajos Rīgas vēstures avotos minēti maiznieki, miesnieki, dzirnavnieki, kalēji, zeltkaļi, varkaļi, u.c. metālapstrādātāji, audēji, drēbnieki, kurp- nieki, admiņi u.c. amat-nieki.
Rīgas parādgrāmatā, pilsētas ienākumu un nekustamo īpašumu grāmatās līdz pat 15.gs vidum amatniekiem atzīmēta specialitāte. Rīgas parādgrāmatā no 1286. līdz 1352.g. pavisam minētas 30 specialitātes, bet skaidrs, ka te nav atzīmētas visas pilsētā jau tolaik pastāvējušās amatniecības nozares. Rīgas amatniekiem ir bijušas samērā sīkas specializācijas dažādās jomās. Piemēram, jau 13.gs. pēdējā ceturksnī un 14.gs. pirmajā pusē Rīga bez parastajiem kalējiem strādāja arī speciāli ieroču izgatavotāji - bruņu, vairogu un zobenu kalēji, atslēdznieki, nažu kalēji, kaltu lējēji, adatnieki, krāsaino metālu apstrādātāji (varkaļi, misiņkalēji), zeltkaļi. …