Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
Akcijas un īpašie piedāvājumi 2 Atvērt
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:270163
 
Vērtējums:
Publicēts: 10.10.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads   
  Rīga latviešu folklorā   
  Rīga dažādu dzejnieku izpratnē   
  Rīga prozā   
  Secinājumi   
Darba fragmentsAizvērt

Patstāvīgā darba tēma ir „Rīga latviešu literatūrā” un mērķis ir uzskatāmi parādīt kā dažādos literatūras žanros dažādi autori tēlo Rīgu.
Jebkuras tautas literatūrā ir tādi dzejnieki un rakstnieki, kas apraksta savas jūtu pasaules norises, ir tādi dzejnieki un rakstnieki, kas attēlo pasauli sev apkārt. Tie raksta par vietām, kas tiem mīļas vai kur tie vēlētos nokļūt. Latvijā cilvēkiem nekad nav klājies viegli, tāpēc ir apbrīnojami, ka, līdzās alkām pēc labākas dzīves svešās zemēs, latviešu rakstnieki vienmēr jūsmojuši par savu dzimteni un to tik krāšņi, daudzveidīgi un ar mīlestību aprakstījuši.
Šajā darbā mēs cenšamies parādīt pēc iespējas atšķirīgus Rīgas vai ar to saistītās dzīves tēlojumus dažādu latviešu autoru darbos. Mūsu darbā iekļauta analīze par to, kā Rīga attēlota latviešu tautas daiļradē – folklorā, dažādu dzejnieku dzejoļos, kā arī prozā. Galvenais uzsvars likts uz to, kāda nozīme šajā darbā un autora daiļradē vispār ir Rīgai kā norises vietai. Redzams, ka Rīga tiek tēlota ļoti dažādi, kas atkarīgs no konkrētā autora skatījuma uz šo pilsētu, viņa attiecībām ar Rīgu, viedokļa par to. Darbs parāda radikāli atšķirīgus viedokļus.
Rīga ir plaši un daudzpusīgi atspoguļota latviešu folklorā – teikās, tautasdziesmās, pasakās, nostāstos, mīklās, sakāmvārdos, parunās. Visumā latviešu folklorā Rīga attēlota latviešu feodālā zemnieka skatījumā. Te iespējams izsekot Rīgas pilsētas vēsturiskās attīstības gaitai, tās ciešajām saitēm ar latviešu tautas likteņiem. …

Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties