Darbā tiek apskatīti galvenie risināmie problēmjautājumi jaunatnes politikas jomā valsts un pašvaldību līmenī. Tiek apskatīti dati par jauniešu politisko aktivitāti Latvijā un Eiropā. Darbā tiek aprakstītas rīcībpolitikas, kas skar jauniešu līdzdalību, piedāvāti risinājumi un alternatīvas kā uzlabot jauniešu politikso līdzdalību, identificētas iesaistītās puses, kā arī ieteiktas izmaksas un ieviesto rīcībpolitku sasniegto rezultātu novērtēšana un izmērīšana.
Jauniešu līdzdalības jēdziens galvenokārt tiek saprasts kā iesaistīšanās sabiedriskajās - izglītības aktivitātēs, sporta, politiskās un citās iniciatīvās. Politiskā līdzdalība palīdz jauniešiem stiprināt pašapziņu, attīstīt pašiniciatīvu un apgūt jaunas prasmes, kas tālāk nepieciešamas kvalitatīvas karjeras, komunikācijas un sadarbības nodrošināšanai. Tomēr līdz šim veikti pētījumi liecina, ka Latvijā jauniešu aktivitāte un interese par sociāliem un politiskiem jautājumiem sarūk.
Lai veicinātu jauniešu sabiedrisko un politisko līdzdalību, nepieciešams attīstīt jaunas komunikācijas un iesaistīšanās iespējas un formas un stiprināt jau esošās metodes, kuras ir pierādījušas savu efektivitāti.