Tā kā referāta tēmai bija jābūt par situāciju, kas apdraud cilvēka drošību un veselību, es izvēlējos aprakstīt kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā, kurš izceļas dzīvojamās telpās. Es mēģināšu aprakstīt kā pareizi rīkoties šādā situācijā un arī aprakstīt situāciju no otras puses, kad cilvēka nepareizās rīcības dēļ rodas lieli zaudējumi, kuri skar gan cilvēka veselību, gan īpašumu. Cilvēkiem ir jābūt informētiem kā rīkoties ārkārtas gadījumos, lai garantētu maksimālu drošību gan sev, gan apkārtējiem.
UGUNSGRĒKS DZĪVOKLĪ
Ja ugunsgēks izceļas daudzstāvu mājā kādā no dzīvokļiem dzīvojamajā istābā, kurā atrodas cilvēki. Precizējot, ka dzīvoklis atrodas otrajā stāvā un tajā ir viens iemītnieks. Tad pirmais, kas viņam būtu jādara, tad tas ir nekrists panikā, bet novērtēt situāciju – cik tālu un kur ir izplatījušās liesmas, ja liesmas ir mazas un aizdegšanās platība arī ir neliela, tad cilvēks pats var nodzēst liesmas ar ūdeni vai apslāpēt tās ar blīva audekla gabalu, segu vai galdautu vai, ja mājās atrodas ugunsdzēšanas putas, tad ar tām var nodzēst uguns liesmas. Jāņem vērā, ka ar ūdens- putu vai gaisa-putu ugunsdzēsības aparātiem kategoriski nedrīkst dzēst aizdegušās elektroierīces. Ja ir aizdegusies kāda elektroierīce vai sadzīves elektroiekārta, tad pirmais, kas ir jādara, tad tā ir jāatvieno no elektrotīkla un jācenšas apslāpēt liesmas ar blīvu audekla gabalu, vislabāk ir izmantot vilnas vai kokvilnas auduma materiālus, bet nebūtu vēlams izmantot sintētiskā auduma audeklus kā dzēšanas līdzekli. Maksimālais laiks, lai paša spēkiem censtos apslāpēt liesmas ir 90 sekundes, ja dzēšana notiek ilgākā laika periodā, tad tas var radīt papildus risku gan sev, gan apkārtējiem cilvēkiem.
Galvenais, lai nesāktos panika, jo panikas gadījumā situāciju var padarīt vēl bīstamāku gan sev, gan apkārtējiem. Vēl viens norādījums, kas nebūtu pareizi darāms, tad tas ir mēģināt nodzēst liesmas ar miltiem, jo tie var uzliesmot un radīt eksploziju, jo tie ir sausi un irdeni.
…