Nobeigums
Dažādiem autoriem ir samērā līdzīgi parametri veidojot tēla un reputācijas jēdzienu skaidrojumus. Reputācija un tēls ir dažādi jēdzieni – tēls ir pirmais iespaids, ko rada personas izskats, ģērbšanās stils, apģērbs, stāja, attieksme u.c., taču reputācija ir iespaids, kas radies laika gaitā un sevī ietver gan tēlu, gan citus aspektus. Pastāv arī tāds koncepts kā korporatīvā reputācija, kas ir kāda uzņēmuma radīta reputācija, ko var veidot arī viens atsevišķs uzņēmuma pārstāvis, jeb seja (arī citi tā pārstāvji).
Sabiedrības mērogā reputācijai un tēlam ir ļoti liela nozīme, jo tas palīdz cilvēkiem konkrēto personu (fizisku vai juridisku), apvienību u.tml. novērtēt, tādējādi secinot, vai tiek nodibināta uzticība, sadarbība, vai šī persona nevēlas tikt asociēta ar konkrētās tēla un reputācijas pārstāvi, jo šī ‘’mērvienība’’ ir subjektīva.
Augstu, valsts mēroga amatu pārstāvjiem, bieži jābūt nevainojamai reputācijai, ko atsevišķām profesijām nosaka Latvijas Republikas likumi, lai radītu lielāku uzticību valsts amatpersonām.
Tiesneša karjeras kandidātiem jābūt ar nevainojamu reputāciju, kas rakstīts Latvijas Republikas likumā ‘’Par tiesu varu’’. Tiesneša amatu nevar ieņemt arī personas, kuras agrāk bijušas sodītas, pret kurām uzsākta kriminālvajāšana, kurām krimināllieta izbeigta uz nereabilitējoša pamata u.c. gadījumi, kas varētu sabojāt šo personu reputāciju un likt sabiedrībai apšaubīt viņu godprātību. Sabiedrībai reputācija un tēls ir ļoti svarīgi aspekti, it īpaši tiesneša amata ieņemošai personai, jo viens cilvēks, viens grupas pārstāvis var sabojāt visas grupas reputāciju. Šajā gadījumā neuzticība tiesnesim, viņa reputācijas dēļ, var negatīvi ietekmēt visu tiesu sistēmu, jo tiesneša darba galvenā sastāvdaļa, kas ir arī amata nosaukumā, ir taisnības uzturēšana. Gadījumos, ja sabiedrība neuzticas tiesnesim viņa reputācijas dēļ un apšauba viņa taisnīgumu, rodas šaubas par visu tiesu sistēmu un Latvijas Republiku kopumā.
…