Renesanse kultūrā sākas ar 14.gs. beigām Eiropā (Z – Itālijā), bet 15. – 16.gs. Francijā, Spānijā, Vācijā, Holandē un Anglijā.
Tērps - tas ir vesels komplekts. Tērps ir arī katra cilvēka raksturotājs, tajā atklājas indivīda uzvedība, biogrāfija, sociālais stāvoklis, morāle, tas liecina par cilvēka domāšanu un izturēšanos sabiedrībā. Liela nozīme ir tam, kā apģērba īpašnieks tajā jūtas, kā prot to nest, sevi ar to pieteikt. Tērps ir arī ētisko īpašību paudējs. Ētiskie likumi mūsu sabiedrībā nosaka cilvēku savstarpējās attiecības, uzvedības normas, atbildību par sabiedrību un ģimeni.
Mode – zināmas gaumes dominēšana zināmā laikā zināmā vidē. Mode sevī slēpj pretrunu: tā ir cilvēces kultūras sasniegums, kura mērķis ir izcelt individualitāti, bet tajā ir arī pārmantota tendence atdarināt tērpu un būt līdzīgam visiem pārējiem cilvēkiem. Psihologi šo atdarināšanu uzskata par bioloģisku pašaizsardzību, kas ir raksturīga bara būtnēm. Atdarināšana vienlaikus ir arī modes atzīšana un pieņemšana.
Modi vienmēr ir noteikšanas raksturā spēcīgas pasaules mēroga personības – valdnieki, filozofi, skaistas sievietes, aktieri -, kā arī vēsturiski notikumi. Katrā laikmetā modes noteicēji bija tie, kas atradās pie varas.
Tērps ir cieši saistīts ar arhitektūru, jo tam, tāpat kā arhitektūrai, raksturīga sava konstrukcija un forma, tās skaidrība. Tērps ar krāsas, silueta, faktūras un dekora starpniecību pauž noteiktu stilu. Tērpa stils galvenokārt izpaužas tā siluetā. Siluets tiek izteikts ar pleca līniju un piedurknes formu, kā arī ar svārku garumu un formu. Tērps izceļ vai slēpj noteiktas ķermeņa daļas, lai siluetu tuvinātu vispārējam ideālam. Tērpam piemīt mākslinieciskā vērtība, kas atbilda un atbilst laikmeta mākslas stilam.
Renesanses laika apģērba skaistums slēpās nevis gotiski grafiskajā silueta skaidrībā, bet gan daudzkrāsaino audumu mākslinieciskajā kritumā. Pat tērpa detaļās izzuda viduslaiku apģērba sīkās iezīmes. Moderno apģērbu izgatavošanai izmantoja dārgos un krāšņos audumus: zīdu, samtu, brokātu, mežģīnes. Tērpus rotāja ar izšuvumiem, ornamentiem, aplikācijām, cēlmetāla un dārgakmeņu rotām. Modernākās krāsas saskaņotās proporcijās bija vīna sarkans, zaļš, zils, balts, violets un melns.…