Ieiet mākslas pasaulē nav vienkārši un viegli. Tas prasa lielu un nopietnu sagatavošanos. Ir ne tikai jāuztver un jāizjūt mākslas tēla emocionālā iedarbība, bet arī jāzina, jāiepazīst vide, kā arī cilvēki, kuri radījuši to vai citu mākslas darbu.
Manuprāt, ir grūti paturēt prātā gleznu, ja nav konkrēta priekšstata par tās radītāju mākslinieku. Gribas viņu izjust kā pazīstamu, tuvu cilvēku, ar kuru var dalīties domās un izjūtās, gleznotāja domas un pārdzīvojumus uztverot ar viņa radīto darbu palīdzību.
Tādēļ, veidojot šo darbu, mans mērķis ir ielūkoties šīs spilgtās personības, “madonnu meistara”, gleznotāja, arhitekta, Dižrenesanses stila izveidotāja – RAFAĒLA SANTI dzīvē un iepazīties ar viņa maigo un smalko mākslu, kura dod visspilgtāko priekšstatu par Dižrenesanses mākslas klasisko līniju, ievada skatītāju ideāla skaistuma pasaulē un pauž harmoniju.
No Itālijas 16. gs. pirmās puses māksliniekiem vispilnīgāk Dižrenesanses ideālus iemiesoja Rafaēls (Raffaelo) Santi (1483. – 1520.). Atšķirībā no Leonardo da Vinči viņš nebija navators. Rafaēla mākslas nozīme ir nevis jaunu ceļu meklējumos, bet gan viņa priekšteču sasniegumu sintēze. Būdams uzticīgs humānisma tradīcijām Rafaēls radīja sava laika cilvēku tēlu, parādot to uz diženas arhitektūras vai ainavas fona. Rafaēla darbos visspilgtāk izpaudās humānistiskais ideāls: cilvēka un viņa apkārtnes pilnīga harmonija. Šo ideālu drīz vien Itālijā sagrāva vēsturisko notikumu gaita. Rafaēla darbu skaidrajam, rāmajam garam vēl pilnīgi sveša tā smagā vilšanās, kas jau nedaudz gadu pēc viņa nāves sāka izpausties Itālijas labāko mākslinieku darbos.
Rafaēls dzimis 1483. gadā Urbino pilsētiņā Vidusitālijā netālu no Adrijas jūras. Bērnībā viņš nebija nekāds brīnumbērns. Mācības viņam prasīja lielu piespiešanos. Taču viņš saprata mācību nozīmi savā dzīvē, it īpaši pēc tam, kad divpadsmit gadu vecs viņš bija zaudējis tēvu, kurš spējās bija visai viduvējs, bet centīgs juvelieris un gleznotājs. Māte bija jau agrāk nomirusi un zēns palika bez tuviniekiem. Pusaudzis cītīgi berza krāsas pie vietējā meistara Timoteo Viti, lai apgūtu amatu un kļūtu patstāvīgs.…