Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
3,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:693892
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 26.01.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 16 vienības
Atsauces: Nav
Darba fragmentsAizvērt

Māksliniecisko un pasaules uzskatu attīs­tības dialektika diktē secīgu mākslas stilu nomaiņu. Katrs nākošais stils ir iepriekšējā noliegums – un visupirms jau plašu mākslas patērētāju masu apziņā.
Arhitektūra ir vismasveidīgākais mākslas veids. To uztver zemapziņā neatkarīgi no mērķtiecīgi virzītas domas, tā pavada cilvēku katrā viņa ikdienas solī un objektīvi rada atbil­stošu psiho emocionālo fonu. Tāpēc stilu attīs­tības gaitā tieši arhitektūra ir viens no vado­šajiem mākslas veidiem. Tomēr, jāuzsver, ka neviens arhitektūras stils nav radies tiešā saistībā ar noteiktu sabiedriski politisko sistē­mu, ja neskaita atsevišķus mākslīgi uzspies­tus un tāpēc nedzīvus «stilus», kādi palaikam ir radīti totalitāru iekārtu apstākļos. Taču līdz ar pirmajiem kapitālistiskās ražošanas veida iedīgļiem viduslaiku mākslas stilu sistēmu sāka nomainīt jauno laiku, kuras pirmsākums bija renesanse1 jeb «atdzimšanas stils». «Gotika» ieguva nievājošu jēdzienisko saturu. Ar šo vārdu sāka apzīmēt visu viduslaiku mākslu, kuru it kā radīja goti - barbaru cilts, kas sagrāva plaukstošo antīkās Romas kultūru.
Renesanse atgriezās pie orderu sistēmas mākslinieciskās tektonikas, kura bija pama­tā jau antīkās Romas būvmākslai. Tieši tur radās, piemēram, orderu arkāde - savda­bīgs arku un velvju un statņu-siju konstruk­cijas arhitektoniski mākslinieciskais sa­vietojums. Tas, sākot ar renesansi, dažādās variācijās attīstījās tālāk visa jauno laiku stilu sistēmā.…

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −3,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1174072
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties