Pievienot darbus Atzīmētie0
Darbs ir veiksmīgi atzīmēts!

Atzīmētie darbi

Skatītie0

Skatītie darbi

Grozs0
Darbs ir sekmīgi pievienots grozam!

Grozs

Reģistrēties

interneta bibliotēka
Atlants.lv bibliotēka
5,49 € Ielikt grozā
Gribi lētāk?
Identifikators:482779
 
Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 19 vienības
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    4
1.  Reliģisko organizāciju būtība un „aicinājums”    6
1.1.  Reliģisko organizāciju jēdziens un vieta citu nevalstisko organizāciju saimē    6
1.2.  Reliģisko organizāciju iedalījums un veidu daudzējādība    8
2.  Reliģisko organizāciju darbība un tās tiesiskais regulējums    14
2.1.  Reliģisko organizāciju darbības un līdzdalības pamats valsts pārvaldē    14
2.2.  Tiesības, pienākumi un sadarbības piemēri    16
2.3.  Valsts un Baznīcu īpašās tiesiskās attiecības    20
  Secinājumi    24
  Izmantoto avotu un literatūras saraksts    26
  Pielikumi    28
Darba fragmentsAizvērt

IEVADS
Pašreizējā laika posmā Latvijas baznīcās un citās reliģiska rakstura pulcēšanās vietās ir vērojams arvien pieaugošs cilvēku pieplūdums. Ekonomiskie apstākļi, kas to veicina ir saprotami un šāda tendence nav jaunums cilvēces vēstures gaitā. Virspusēji raugoties un tēlaini izsakoties, varētu spriest, ka valsts cilvēkus ir nospiedusi uz ceļiem un baznīca palīdz viņiem piecelties. Tāds skarbs valsts un baznīcas attiecību raksturojums, bet vai vienīgais, un kādas ir citas šo abu institūciju sadarbības formas, ņemot vērā, ka, tāpat kā valsts institūciju, tā reliģisko organizāciju pamatuzdevums ir veicināt cilvēces kopējo labumu?
Reliģisko organizāciju likuma 5.panta 1.daļā noteikts, ka: „Latvijas Republikā valsts ir atdalīta no baznīcas. Valsts institūcijām ir laicīgs raksturs, un reliģiskās organizācijas valsts funkcijas veic tikai likumos paredzētajos gadījumos” . Kas ir šīs reliģiskās organizācijas pēc būtības, kā vārdā tās darbojas, kādas valsts funkcijas tās veic un kādus līdzdalības veidus tās īsteno, to izpētīt un īsumā formulēt ir šī referāta mērķis. Tēmas satura rādītājs precīzāk uzrāda darba uzdevumus.
Tēmas izklāsts balstīts uz dažādu literatūras avotu apskati un analīzi, piemēram, Latvijas Republikas Satversmi, Reliģisko organizāciju likumu, Sabiedriskā labuma organizāciju likumu, likumu „Par Latvijas Republikas un Svētā Krēsla līgumu”, Latvijas evaņģēliski luteriskās un Pareizticīgās Baznīcas likumiem un vēl citiem normatīviem aktiem, kuros izteikts valsts un baznīcas attiecību tiesiskais regulējums, kā arī uz citu autoru darbiem, publikācijām un interneta informācijas resursu izpēti šajā jomā. Skatījums uz valsts un reliģisko organizāciju vai baznīcas attiecībām lielā mērā formējies arī pamatojoties uz autores pieredzi darbojoties vienā no šādām reliģiskām kustībām – Kānas ģimeņu brālībā .
Tēmas izvēle un aktualitāte sakņojas ne vien apstāklī, ka nemitīgo pārmaiņu un nedrošības pārņemtie cilvēki meklē patvērumu baznīcā, bet arī autores personiskā atziņā, par piederību mūsu valstij, konkrētai reliģiskai organizācijai un vēlmi līdzdarboties valsts veidošanā .
Precizējot tēmas saturu, vēlos norādīt, ka aprakstot valsts pārvaldes institūcijas un to darbību pielietošu apzīmējumu „valsts”. Tāpat tekstā nereti tiks lietots termins „baznīca”, ar to domājot reliģisko organizāciju kristīgo daļu, tās ir Civillikuma 51. pantā minētās un par „tradicionālām” dēvētās kristīgās konfesijas Latvijā. Bet aprakstot reliģisko organizāciju darbības piemērus, pārsvarā balstīšos uz Romas katoļu baznīcas aktivitātēm un līdzdalību valsts pārvaldes jomā.

Autora komentārsAtvērt
Darbu komplekts:
IZDEVĪGI pirkt komplektā ietaupīsi −5,98 €
Materiālu komplekts Nr. 1128655
Parādīt vairāk līdzīgos ...

Atlants

Izvēlies autorizēšanās veidu

E-pasts + parole

E-pasts + parole

Norādīta nepareiza e-pasta adrese vai parole!
Ienākt

Aizmirsi paroli?

Draugiem.pase
Facebook

Neesi reģistrējies?

Reģistrējies un saņem bez maksas!

Lai saņemtu bezmaksas darbus no Atlants.lv, ir nepieciešams reģistrēties. Tas ir vienkārši un aizņems vien dažas sekundes.

Ja Tu jau esi reģistrējies, vari vienkārši un varēsi saņemt bezmaksas darbus.

Atcelt Reģistrēties