NOBEIGUMS
Mūsdienās izglītība ir ļoti svarīga un nepieciešama, jo tā paver jaunas iespējas un ļauj sabiedrībā notiekošo vērtēt no dažādiem viedokļiem. Izglītība veido cilvēka personību, viņa ētiskās, morālās vērtības, personisko viedokli par dažādām situācijām, kas ļauj vērtēt subjektīvi, nevis paļauties uz citu viedokli. Gadsimtu gaitā viss attīstās un nekas nestāv uz vietas, ir daudz plašākas iespējas augt un attīstīties fiziski un garīgi, tieši tāpēc šī iespēja ir jāizmanto, lai savu negatīvo rīcību, neiecietību neattaisnotu ar nezināšanu. Sociālās zinības ir viens no mācību priekšmetiem, ar kura palīdzību var apgūt zināšanas dažādās nozarēs un veicināt jauniešu iecietību par jautājumiem, darbībām un dažādām situācijām, kur cilvēkiem trūkst iecietības. Iecietības stiprināšana ir nepieciešama, jo saliedētās sabiedrības pamatā ir ne tikai kopīgas vērtības, bet arī cieņa pret atšķirīgo, citādo. Ir svarīgi, lai daudzveidība sabiedrībā būtu uztverama kā bagātība, nevis kā drauds tās vienotībai. Viena no iecietības problēmām ir reliģija, kur ne visi ir gatavi pieņemt, respektēt citu ticību.
Sociālajās zinībās ir iespēja veidot bērniem reliģisko iecietību. Veidot izpratni par ticībām, par to, uz ko tās balstās, ko tās sludina. Lai varētu uzzināt, cik plašas ir šīs iespējas, ir nepieciešams izpētīt pedagoģiskā rakstura literatūru un izglītības standartu. Lai uzzinātu skolēnu viedokli par iecietības problēmām mūsdienu sabiedrībā un iecietības veicināšanas iespējām sociālajās zinībās, tika veikta Bebrenes vidusskolas skolēnu anketēšana, ar kuras palīdzību varēja izvērtēt izvirzīto mērķi: izpētīt iecietības jautājumu un analizēt reliģiskās iecietības veidošanās iespējas sociālajās zinībās 7.klasē.
Darba uzdevumi un mērķis tika izpildīts, izpētot izglītības standartu sociālajās zinībās, anketējot Bebrenes vidusskolas skolēnus, hipotēze tika pierādīta, ka savlaicīga iecietību problēmu apguve, veicina padziļinātāku cilvēku izpratni. Jo no bērnības, uztverot, apstrādājot informāciju, veidojas savs viedoklis, tāpēc ir svarīgi, jauniešiem, augot par demokrātiskas valsts pilsoņiem, būt iecietīgie pret citiem.
…