Terorisms ir kļuvis par mūsdienu globālās sabiedrības iezīmi. Tulkojumā no latīņu valodas vārds “terror” nozīmē bailes, šausmas. Pēc dažādu autoru uzskaitījuma eksistē no 100 – 200 terorisma sapratnes, bet neviena no tām nav atzīta kā klasiska. Terorisms tiek definēts kā publiski veicamas vispārbīstamas darbības vai draudi ar tādām darbībām, virzītas uz iedzīvotāju vai kādu sociālo grupu iebiedēšanu, ar mērķi tieši vai netieši ietekmēt kādu lēmumu pieņemšanu (atturēšanos no kāda lēmuma) teroristu interesēs.1
Terorisms satrauc visu pasaules sabiedrību. Ar tā palīdzību noziedznieki mēģina sēt bailes, lai sasniegtu savus mērķus. Iesākoties 21.gadsimtam pasaules sabiedrība sastopās ar daudziem nežēlīgiem terora aktiem. Terora akti ir rūpīgi izplānoti un ar īpaši cietsirdību izpildīti.
Liela daļa Latvijas sabiedrības pamatoti uzskata, ka valsti apdraud starptautiskais terorisms. 2002.gadā 39,5% Latvijas iedzīvotāju bija pārliecināti par starptautiskā terorisma draudiem valsts drošībai. Savukārt 43,9% jutās no tā pasargāti.2 Viens no terora aktu lielākajiem ļaunumiem ir tas, ka tie var notikt jebkurā vietā un laikā. Turklāt terorisms neiet mazumā , bet gluži otrādi terorisms kļuvis par pasaules sabiedrības ikdienu. Terorisma draudi aptver arvien lielāku pasaules valstu skaitu.…