Pamatā reliģiskais fundamentālisms mūsdienās tiek saistīts ar teroristu apvienībām. To lielā mērā ir iespaidojuši 2001. gada 11. septembra notikumi ASV un situācija pēc tam. Jāatzīst, ka saistība pastāv, jo reliģiskais fundamentālisms ir ideoloģijas vadīta kustība, un terorisms, kas uztrauc pasauli pašlaik ir kultūras, kas cieši saistīts ar reliģiskām diferencēm, aspektu vadīts. Taču ne vienmēr tas ir vardarbīgs, pastāv ļoti daudz fundamentālistu apvienības, kas savā starpā krasi atšķiras.
Politisko socializāciju šajā gadījumā var aplūkot reliģiskā fundamentālisma ietvaros, jo tieši šajā gadījumā tā izpaužas savādāk. Jo norisinās specifiskos ideoloģiskos apstākļos.
Pasaulē joprojām daudzās valstīs pastāv šādas ideoloģiskas kustības, kuras vada reliģiski uzskati un pārliecība. Mazāk, taču dažās valstīs, ir tādu, kurās šīs reliģiskās fundamentālās kustības ir apveltītas ar zināmu varu pār politiskajiem procesiem. Tas nenoliedzami ietekmē to kādas ir šīs valsts prioritātes ne tikai iekšlietās, bet arī ārlietās.
Termins kā tāds, fundamentālisms radies 20. gadsimta otrajā dekādē un to pirmais definējis C. L. Laws, konservatīvo publikāciju „Watchman-Examiner „ redaktors1. Kopumā šāds apzīmējums parādījies jau 1910. līdz 1915. gados publicētajos evaņģēlistu pamfletos „The Fundamentals: A Testimony to the Truth". …