Mūsdienās, pasaulē ir ļoti daudz reliģiju, kuras ir viena par otru krāšņākas un noslēpumainākas. Katra mums kaut ko piedāvā un katra no mums kaut ko prasa. Katrai no tām ir sava vēsture, izcelšanās un atšķirīgi uzskati. Dažreiz, reliģiju dažādības un daudzveidības dēļ, rodas sajūta, ka mūsdienu cilvēkam reliģija ir kļuvusi kā ietērps, aizsegs vai aksesuārs, kuru mēs katrs izvēlamies pēc savas gaumes, uzskatiem, pārliecības un dzīves stila. Vienkārši pielāgojam reliģiju sev, nevis cenšamies paši tai pielāgoties. Tas arī, iespējams, ir daudzo reliģiju rašanās cēlonis. Tādā gadījumā, kur ir cēlušās pašas pirmās reliģijas un uz kāda pamata? Vai ir kaut mazākais iemesls tām ticēt un kāpēc?
Kāpēc reliģija mums ir tik svarīga dzīves sastāvdaļa? Kāpēc tā bija arī seno kultūru neatņemama sastāvdaļa? Vai reliģijas pamatā ir Dievs, kāda augstāka būtne vai varbūt nekas no iepriekš minētā, bet kaut kas tāds, ko mēs pat nespējam iedomāties? Varbūt tās ir tikai mūsu iedomas, kas atvieglo mums dzīvi, jo ticot kaut kam, krīzes situācijā ir kāds, uz kuru novelt vainu.
Ko par to visu saka reliģiju un seno kultūru pētniecība? Es, kā šī darba autors piedāvāju jums censties atrast atbildes un šiem un vēl daudziem citiem svarīgiem jautājumiem, kas varbūt jau gadiem nomoka jūsu prātus. …