Vēlējos rakstīt par šo tēmu, jo, manuprāt, tā ir aktuāla. Katrs no mums ikdienā sastopas ar reklāmu, pat ja mēs nelasām avīzes, neskatāmies televizoru vai neklausāmies radio, tik un tā mēs satopamies ar reklāmu. Vēlējos izzināt, kā cilvēki uztver reklāmu. Interesēja, kuras reklāmas cilvēki ievēro vairāk un kuras mazāk. Kādi ir katra cilvēka kritēriji labi un slikti veidotai reklāmai, kas ir tie faktori, kas liek cilvēkam ievērot reklāmu. Interesēja arī, kas tieši ir reklāma un kādam ir jābūt tās saturam.
Savu mērķi, izzināt atbildes uz jautājumiem, vēlējos sasniegt ar anketēšanas palīdzību. Izvēlējos anketēt Vidzemes augstskolas komunikācijas un sabiedrisko attiecību pirmā kursa studentus. Šie cilvēki man likās piemēroti, jo šie ir studenti, kas studē profesionalitāti, kas ir cieši saistīta ar reklāmu un tās ietekmi. Izvēloties anketēt komunikācijas un sabiedrisko attiecību pirmā kursa studentus nedaudz atviegloju sev izpildāmo darbu, jo anketas ir vieglāk izdalīt un savākt, tādējādi nevajadzīgi neapgrūtinot mērķa sasniegšanu.
Reklāmas tika pētītas laikrakstā ”Diena” laika posmā no 2005. gada 26. septembra, līdz 2005. gada 1. oktobrim.
1.Reklāma – informācija, kuru cilvēks redz, dzird vai uztver kā citādi un kuras nolūks ir veicināt preču, pakalpojumu, ideju, iespēju, tiesību, saistību, personu popularitāti un pieprasījumu pēc tiem, ja par šīs informācijas izplatīšanu saņemta atlīdzība.
2. Reklāmas saturs:
Vispārīgie noteikumi:
1. Reklāmai jābūt likumīgai.
Reklāmā jārespektē Latvijas Republikas Satversmē un likumos noteiktie principi un cilvēka tiesības. Veidojot reklāmu, godprātīgi jāievēro visi likumu nosacījumi, respektējot gan to burtu, gan garu.…