Vienkāršākās reklāmas formas pastāvēja jau ilgi pirms mūsu ēras. Viens no pirmajiem reklāmas tekstiem, kas saglabājies līdz mūsu dienām, lasāms uz ēģiptiešu papirusa, tajā ziņots par verga pārdošanu: „Viņš lieliski dzird ar abām ausīm, redz ar abām acīm. Garantēta pieticība ēšanā, godīgums, pazemība.” Memfisas pilsētas drupās atrasti akmenī kalti reklāmas teksti. Viens no tiem: „Es, Rino no Krētas salas, pēc Dieva žēlastības tulkoju sapņus”. Senajā Grieķijā un Romā reklāmas sludinājumi tika rakstīti arī uz koka plāksnēm vai skaļi izsaukti ļaužu pulcēšanās vietās. Efektīvi un vieglāk izgatavojami, tāpēc arī vairāk izplatīti bija uzraksti uz sienām („graffiti”). Šādā veidā tika paziņots gan par gladiatoru cīņām, gan vergu un mājdzīvnieku pārdošanu. Veicot arheoloģiskos izrakumus Pompejā, kura pateicoties vulkāna izvirdumam ir lieliski saglabājusies, zinātnieki konstatēja, ka reklāma ir aptvērusi visas dzīves jomas- ekonomiku, politiku, izklaides u.c.
Par drukātās reklāmas pamatlicēju Eiropā tiek uzskatīts ārsts Teofrasts Renostro, kurš 1630.gadā Parīzē izveidoja izziņu biroju, kas sāka publicēt reklāmas sludinājumus „Franču avīzē”. Par pirmo šajā avīzē publicēto sludinājumu tiek uzskatīts paziņojums par atalgojuma izsniegšanu, ja tiks norādīta 12 nozagtu zirgu atrašanās vieta.
Nedaudz vēlāk avīzes sāka publicēt vienkāršus tirdznieciska rakstura sludinājumus, galvenokārt par tējas, kafijas, šokolādes u.c pārtikas produktu vairum- un mazumtirdzniecību. Laikam ejot šo sludinājumu stils un noformējums mainās, cenšoties piesaistīt lasītāju uzmanību.
Amerikas kolonijās viena pirmajām avīzēm, kas specializējās reklāmas sludinājumu publicēšanā bija „Boston Newsletter” (1704.g.). Ar Bendžamina Franklina vārdu saistās reklāmas uzplaukums Amerikas Savienotajās Valstīs – ne velti viņu dēvē par amerikāņu reklāmas tēvu. Ļoti daudz reklāmas tika publicēts B.Franklina 1729.gadā dibinātājā „Gazett”. Vēlāk, kad 1839.gadā tiek izgatavotas pirmās fotogrāfijas, reklāmas teksti tiek papildināti ar fotogrāfijām, radot patiesīguma un pierādījumu efektu. Reklāma kļūst par vienu no necenu konkurences metodēm, par vienu no mārketinga funkcijām. Ar reklāmu sāk nodarboties speciālas firmas un aģentūras. Pirmais reklāmas aģents ASV V.Palmers 1841.gadā sāk slēgt līgumus ar izdevejiem par reklāmas laukumu pirkšanu laikrakstos. Pirmā reklāmas aģentūra, kas sāka veidot reklāmas tekstus un organizēt reklāmas kampaņās tika dibināta 1890.gadā Filadelfijā. …