Mūsu reakciju uz reklāmu var mainīt dažādi faktori, tā kā mēs skaitamies, kā kultūras un sabiedrības, ģimenes produkti, kuri ir izauguši. Līdz ar to reklāma atstāj sociālu un kultūras iespaidu uz patērētāju..
Reklāmas kultūra ir kā vesels taustāmu lietu komplekss, netaustāma sapratne un sociālās rīcības noteikumi, izdalot cilvēku grupas un to dzīves veidus. Šādu reklāmu atstāto iepaidu mēs redzam katru dienu.
Reklāma piedāvājot literatūras izdevumus, grāmatas utt.,padara populārus un zināmus to autorus. Arī mode un moderna mūzika (it sevišķi starp jauniešiem) ir atkarīga no modes namiem un populārām personām – muziķiem, aktieriem, TV dīvām. Noteiktā materiālās kultūrasn attīstība, reklāma ietekmē arī netaustāmo sapratni, kā zināšanas, likumus, morāli, paražas, kuras kopā sadala cilvēku grupas un viņu dzīves veidus.
Piemēram, reklāma spēj izveidot jaunas tradīcijas „Pēc ēšanas ēdiet „Orbit””-kāpēc nepamēģināt (un diezgan veiksmīgi) radīt jaunu tradīciju. Mainās arī cilvēku morāles normas. Piemēram, pēdējā laikā populāra ir tēma par transvestītiem, gejiem un citā seksuālajām minoritātēm. Un, ja veca gadagājuma cilvēki pret šādu reklāmu attiecas ar nosodījumu, tad jaunāki cilvēki uz to skatas ar lielāku interesi, bet mūsdienu skolniekiem tā jau ir kļuvusi par normu. …