Darbā uz speciālās literatūras, socioloģisko un psiholoģisko pētījumu bāzes izvirzīti galvenie faktori, kuri ietekmē reklāmas uztveres procesu . MĒRĶIS - noteikt reklāmas iedarbību uz patērētājiem. Pierādīt, ka sociāli-psiholoģiskā pieeja reklāmdarbības laukam dod iespēju praktiskajiem darbiniekiem daudz profesionālāk organizēt reklāmas procesus, paaugstināt tās kvalitātes potenciālu un, līdz ar to, paplašināt tās efektivitātes robežas.
Tirgus ekonomikas apstākļos, kuru sākumu iezīmēja administratīvi-komandatoriskās sistēmas sabrukums, reklāma strauji ielaužas mūsu dzīvē, aizpildot iespaidīgu daļu televīzijas un radio ētera laika , satiekoties ar to periodisko izdevumu lappusēs, transportā, tirdzniecības vietās, pilsētu ielās un autostrādēs. Burtiski dažu gadu laikā noticis milzīgs izrāviens reklāmas jomā gan kvantitātes, gan kvalitātes ziņā. Reklāmas labākie piemēri varētu tikt atzīti par mākslas darbiem plašā šī vārda nozīmē.
Neizmērojami ir pieaugusi un pieaug reklāmas nozīme ekonomikas laukā, īpaši kādreizējo padomju zemju ekonomikas dzīves procesos. Tirgus paplašināšanās un preču pieplūduma rezultātā vēršanās pie reklāmas kļūst par aizvien skaudrāku nepieciešamību ražotāju un tirgotāju dzīvē. No otras puses, reklāmas pakalpojumu tirgus paplašināšanās rezultātā, veidojas arī vietējās ekonomikas reklāmas atzars.
Reklāma kā cilvēku vairuma darbību un pārdomu rezultāts, būtiski noteikusi teorētiskos meklējumus. Jāatzīmē, ka pašlaik (Latvijā) notiek mērķtiecīgs profesionālu reklāmas veidotāju pieaugums. Speciālisti, kas darbojas reklāmas jomā, nespēj veikt nošķīrumus savā daudzslāņainajā profesijā. Šeit tiek izmantotas zināšanas no daudzām sfērām: antropoloģijas, vēstures, literatūras, mākslas, komunikāciju zinātnes, ekonomikas, mārketinga, psiholoģijas, socioloģijas utt. Tādējādi, psiholoģijas zinātnes pielietojums rada apstākļus, kuru rezultātā preces patērētāja un reklāmdevēja starpā rodas dialogs, kas veicina efektīgu preču noietu un savstarpējās attiecības. …