Reklāma - ir saziņas līdzeklis, lai piesaistītu uzmanību, izraisītu interesi, padarītu populāru; apmaksāts vai citādi atlīdzināts publisks, popularitāti vai pieprasījumu veicinošs paziņojums par precēm vai pakalpojumiem, uzņēmumiem, personām; paziņojums par organizācijām, to darbības veidiem, idejām un citiem jautājumiem.
- ir informācijas līdzeklis, lai piesaistītu uzmanību, izraisītu interesi, padarītu kaut ko populāru. Reklāmai tiek izmantota prese, kino, televīzija, radio, vitrīnas, plakāti, izkārtnes, preču iesaiņojums, preču un firmas zīmes. Visvairāk ir izplatīta tirdzniecības reklāma. ("Skaidrojošā vārdnīca", RTU, izdevniecība "Solvita", Rīga 1994).
- ir īpašs komunikācijas veids, ko personas vai firmas izmanto informācijas izplatīšanai ar maksas līdzekļu palīdzību. (Kotler P. "Marketing Management", Seventh edition, New Jersey 1989).
Viens no interesantākajiem jebkad dzirdētajiem reklāmas definējumiem, kuru atradāma vienā no laikrakstiem bija kāda skeptiķa viedoklis, kurš apgalvoja, ka reklāma ir ražotāja un pārdevēja uzbrukums patērētājam. Līdz ar to mums likās gana interesanti noskaidrot vai tad tiešām ir tā, ka nekur nav miera un atpūtas no pārdevēju uzbrukumiem, un ja tā tad cik bieži reklāmdevējs uzbrūk atpūtu un ziepju operu alkstošajam pilsonim vadošajos medijos Latvijā un ārzemēs. Protams, neaprobežojāmies tikai ar laika intervāla mērīšanu, bet mēģinājām noskaidrot arī reklāmu vidējās izmaksas un aktīvākos reklamētājus. Neapšaubāmi viss sākas ar teoriju, tāpēc darba pirmajā daļā tiks sniegts īss ieskats teorētiskajā materiālā par reklāmu, uz kā bāzes ir vieglāk izvērtēt praktisko reklāmas izmantojumu sadzīvē.…